Hírek
2019. Október 23. 14:00, szerda | Életmód
Egyes agyterületek gyulladása is szerepet játszhat az autizmus kialakulásában
Újabb kutatás támasztja alá, hogy az autizmus kialakulásában szerepet játszik egyes agyterületek gyulladása és az immunrendszer zavara - írta a medicalxpress.com
2019. Október 16. 18:16, szerda | Életmód
Láthatóvá tették a rejtőzködő rákos sejteket az immunrendszer számára
Egy új módszerrel kutatók láthatóvá tették a rákos sejteket az immunrendszer számára és segítették, hogy az megsemmisítsen olyan daganatokat, amelyeket az immunterápia más formái nem képesek észlelni.
2019. Október 15. 07:10, kedd | Életmód
A munkanélküliség megduplázza az elhalálozás kockázatát
A munkanélküliség megduplázza az elhalálozás kockázatát, és az alacsony fizetés is súlyos veszélyeztető tényező - mutatták ki egy németországi kutatásban.
2019. Szeptember 24. 09:01, kedd | Külföld
Egykor lakható lehetett a Vénusz
Egykor lakható lehetett a Vénusz: 2-3 milliárd éven át volt mérsékelt hőmérséklet és víz a bolygón, mígnem több mint 700 millió éve drámai átalakulások hatására megváltozott a planéta 80 százalékának felszíne.
2019. Szeptember 19. 18:01, csütörtök | Életmód
A sugárkezelés hatásosan enyhítette a súlyos szívritmuszavart
A rák ellen is használt sugárkezelés hatásosnak bizonyult a súlyos szívritmuszavar enyhítésére egy új, kis létszámú amerikai kutatásban.
2019. Július 14. 16:09, vasárnap | Belföld
A 3D-nyomtatás orvosi alkalmazásait vizsgálják Szegeden
A 3D-nyomtatás orvosi alkalmazásait vizsgálják a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), ahol ősszel megnyílik a technológiát használó új központ - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
2019. Július 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Magyar kutatást támogat Mark Zuckerberg
A szegedi Horváth Péter bioinformatikus csoportjának részvételével zajló mesterségesintelligencia-kutatás támogatásáról döntött Mark Zuckerberg és felesége, Priscilla Chan alapítványa, a Chan Zuckerberg Initiative.
2019. Június 22. 13:30, szombat | Belföld
Magyar kutató is részt vett a NASA legújabb expedíciójában
Egy magyar kutató, Ari Csilla neurobiológus is részt vett a NASA legújabb, sorrendben 23. NEEMO expedíciójában.
2019. Június 21. 07:15, péntek | Külföld
Inkább az aszteroida-kutatást támogatják, mint a Hold-vagy Mars-utazást az amerikaiak
Az amerikaiak inkább az aszteroida-kutatást támogatják, mint a Hold-,vagy a Mars-utazást - állapította meg egy közvélemény-kutatás, amelyről az AP hírügynökség számolt be.
2019. Május 31. 17:13, péntek | Belföld
Szívesebben veszünk hazai terméket egy kutatás szerint
A hazai vásárlók szívesebben vesznek Magyarországon előállított termékeket, a minőségükről jó a véleményük, és ésszerű mértékben hajlandóak ezekért akár többet is fizetni
2019. Május 23. 08:50, csütörtök | Külföld
A Pentagon elismerte, hogy volt UFO-kutatási programja
A Pentagon szóvivője elismerte szerdán, hogy az amerikai védelmi minisztériumnak éveken keresztül volt egy UFO-kutatási programja.
2019. Május 15. 17:10, szerda | Életmód
A pajzsmirigybetegeknek segíthet az MTA világító egere
Megkapta a magyar és európai uniós szabadalmat az a különleges egértörzs, amelyet az MTA Kísérleti Orvostudományi Intézetében hoztak létre a Nemzeti Agykutatási Program támogatásával.
2019. Április 24. 10:12, szerda | Külföld
Kutatóállomást építene Kína a Hold déli sarkvidékén
Kutatóállomás kiépítését tervezi Kína a Hold déli sarkvidékén, és embereket küldene a Hold felfedezésére hozzávetőleg 10 éven belül - jelentette ki Csang Ko-csian, a Kínai Nemzeti Űrügynökség (CNSA) vezetője szerdán.