Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2023. Március 28. 05:01, kedd | Helyi

WASS ALBERT EST

WASS ALBERT EST

A Karcagi Nagykun Református Gimnázium idén 11. alkalommal csatlakozott a Wass Albert-maratonhoz, bár most csak egy vers és prózamondó versennyel. 

Tóth Barna igazgatóelmondta, kezdetben huszonnégy órát is bevállaltak, most csak az iskola tanulóinak szervezték meg a szépirodalmi estet a gimnázium épületében.
A magyar Himnusz eléneklése után Tóth Barna igazgató méltatta Wass Albertet. A hitet és a hazaszeretetet nevezte meg két legfontosabb tanításként Wass Alberttől, felidézve Takaró Mihály irodalomtörténész gondolatait. Szólt arról, hogy milyen fontos szerepet töltött be Wass Albert az Erdélyi Református Egyházkerület főgondnokaként, illetve, hogy a II. világháború után a magyar menekültekben világi lelkészként tartotta a lelket, felszentelt lelkész híján ő szolgált több református közösségben. A méltatás után a gimnázium volt tanulója, Vetró Viktor magyar-történelem szakos egyetemi hallgató Wass Albert Ébredj, magyar! című versét adta elő.

Az esten az iskola diákjai vers- és prózamondó versenyenvettek részt. A diákok Wass Albert műveiből olvastak fel a zsűrinek.
A szavalóverseny elődöntőként is funkcionált a Református Pedagógiai Intézet által kiírt országos Wass Albert Emlékversenyre.
A Tóth Barna igazgató, Tóth Andrea tanár és Vetró Viktor alkotta zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, hiszen szebbnél szebb szavalatok közül kellett a legjobb hármat kiválasztaniuk.A szavalóverseny zsűrije a gimnázium magyar szakos tanárai: Nagy Tünde Mária, Kentési Renáta és Szabó Júlia Ildikó voltak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:00, szombat | Helyi

MEGMENTETTÉK A KIHALÁSTÓL A SZÉKI CSÉREKET

Megmenekült madarak. Kis híján kihalt fajjá vált a széki csér. A legnagyobb egyedszámban a Nagykunságban élő madárnak kevesebb, mint harminc egyede maradt meg.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI

Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET

Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE

A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.