Hírek
2021. Március 11. 07:26, csütörtök | Helyi
Véradás

Hogyan zajlanak most a véradások? - erről kérdeztük Orvos Anetta Csillát, a Magyar Vöröskereszt Karcagi Területi Szervezet vezetőjét
A szakember elmondta, a jelen helyzetben nem könnyű dolog a véradást szervezni, hiszen a vírusjárvány itt is érezteti hatását.
A szervezők külön felhívják a figyelmet, hogy tényleg csak az jöjjön vért adni, aki egészségesnek érzi magát, semmilyen tünetet nem mutat és nem járt olyan helyen, nem érintkezett olyan emberrel, aki nem fertőzött.
A korábbi helyszínek helyett újakat kellett mindenhol keresni, Karcagon a sportcsarnokban oldható ez meg. A következő véradás április 6-án lenne 8-12 óráig, ha erre is engedélyt kapnak.
A szakember hangsúlyozta, hogyha a véradó felveszik a védőoltást, a felvételt követő 24 óráig semmilyen tünetet nem mutat, egészséges, jól érzi magát, akkor ugyanúgy jöhet a véradásra, mint más alkalommal.
Bernáth Zoltánnal 99. alkalommal adott most vért, először a katonaságnál adott vért, eltávozásért, de azóta is fontosnak tartja, hogy segítsen másokon. Családjában is volt már szükség vérre, így ezért ad ő is rendszeresen.
Szatmári Mihály is a katonaságnál adott első alkalommal vért, látva nagyszülei példáját, azóta is folyamatosan segít embertársain, volt amikor ismerős műtétjéhez irányított véradáson vett részt. Most volt az 52. véradása.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi
ELŰZTE A RABLÓT AZ IDŐS NÉNI TISZAFÖLDVÁRON
A tiszaföldvári idős néni lélekjelenlétének köszönhetően zsákmány nélkül futott el a rabló. Egyenesen hazáig menekült, azonban rövid időn belül a rendőrök kopogtattak nála.
2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi
A DIGITÁLIS TECHNIKÁK CSODÁI
„A digitális technikák csodái” címmel tartott előadást Nagy Tiborné igazgatóhelyettes az óvodapedagógusok számára a Táncsics 19. számú tagóvodában.
2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi
FAGYVESZÉLY A GYÜMÖLCSÖSÖKBEN
Szépen néznek ki kora tavasszal a gyümölcsösök, a gazdák azonban a fagykár fenyegetésétől tartanak.
2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi
ÜZLETEKBE TÖRT BE
A szolnoki rendőrök őrizetbe vettek egy helyi férfit, aki egy éjszaka alatt két üzletbe betört, és egy harmadikba is megkísérelt. Letartóztatását kezdeményezték.