Hírek
2011. December 03. 07:27, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Várhatóan januárban kezdődnek a tárgyalások az IMF-fel

Még decemberben felveszik a kapcsolatot a Nemzetközi Valutaalappal, de a tényleges tárgyalások valószínűleg januárban kezdődnek – mondta el Fellegi Tamás miniszter.
Hangsúlyozta: olyan megállapodásra törekszenek, amely a legnagyobb mértékben nyitva hagyja a gazdasági mozgásteret.
A Nemzetközi Valutaalappal a kapcsolatfelvételre még decemberben sor kerülhet, de a tényleges tárgyalások várhatóan januárban kezdődnek – mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter pénteken Komáromban.
A miniszter az MTI kérdésére úgy fogalmazott: „Korábban is elmondtuk, hogy a nemzeti érdekek képviseletében olyan megállapodásra törekszünk a Nemzetközi Valutaalappal, amely a legnagyobb mértékben nyitva hagyja mozgásterünket a saját gazdaságpolitikánkban. Az ördög azonban a részletekben van. Amikor elindulnak a konkrét tárgyalások, akkor fogjuk látni, milyen elképzelése lesz a valutaalapnak és az Európai Bizottságnak.”
A miniszter Komáromban a település vezetőivel folytatott megbeszélést. Ezt követően sajtótájékoztatón szólt arról, hogy közlekedési projektfejlesztésre van szükség a térségben, ezzel Komárom eddig is erős logisztikai pozíciói tovább erősödhetnek. Ezt elsősorban az ipari park beruházásai indokolják, amely a környék legnagyobb foglalkoztatója. Az Új Széchenyi-terv hét fő irányt határoz meg, ezek közül kettőben, a gyógyászat és a turizmus összekapcsolásában, a gyógyturizmusban Komárom közvetlenül is érdekelt – emlékeztetett Fellegi Tamás.
Európától kölcsönöznének
A Nemzetközi Valutaalap pénteken megerősítette, hogy képes lenne tőkét bevonni az alap európai tagjaitól. A nemzetközi pénzintézet így reagált arra a péntek délutáni hírre, miszerint az Európai Központi Bank 200 milliárd euróig (270 milliárd dollár) terjedő összeget ad a Nemzetközi Valutaalapon keresztül az euróövezeti válságkezelésre.
„Az IMF-nek több pénzügyi forrásra van szüksége arra az esetre, ha a válság tovább mélyülne, (…) az európai kormányok – amint más IMF-tagországok – vizsgálják az IMF-nek nyújtandó bilaterális kölcsönszerződések lehetőségét – mondta Gerry Rice külkapcsolati igazgató. Hozzátette: ilyen kölcsönöket bilaterális alapon az IMF-tagországok központi bankjai nyújthatnának az IMF-nek, amint erre 2009 óta már volt példa.
A latin-amerikai látogatáson tartózkodó IMF-vezér is szólt a nemzetközi pénzügyi szervezetnek az európai adósságválság menedzselésében játszott szerepéről. Christine Lagarde szerint az IMF a háttérben kész arra, hogy kölcsönt nyújtson a nehéz helyzetbe került európai gazdaságoknak, ha erre kérik. „Tudomásom szerint ezt még nem kérték” – mondta Lagarde.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.