Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2025. Február 27. 06:00, csütörtök | Helyi
Forrás: karcag tv

ÚJABB ELŐADÁST TARTOTTAK A GAZDAHÁZBAN

ÚJABB ELŐADÁST TARTOTTAK A GAZDAHÁZBAN

Megteltek a széksorok a Gazdaházban a Téli előadás-sorozat 4. alkalmán. Ezúttal Éliás János történész,

kutató előadását hallgathatták meg az érdeklődők, aki a Nagykunsági Református Egyházmegye 18. századi történetével készült.

Nagy érdeklődés mellett folytatódott a GAZDAHÁZ téli előadás-sorozata. Korosztálytól függetlenül sokan ellátogattak az újabb programra, melyen az egyházpolitika, az üldöztetés, az egyházfegyelem is szóba került Éliás János előadása során.

Gánóczy Ferenc
- Ma lesz a Gazdaház téli előadássorozatának a negyedik alkalma. Éliás János barátunk ad elő ma délután során. Az előadásának a címe A Nagykunsági Egyházmegye a XVIII. században, ez ugyanis az ő kutatási területe. Ő egyébként már harmadik alkalommal ad elő a gazdaházban. Valószínűleg sok meglepetést fog számomra is tartogatni az előadás, ugyanis ő nagyon alapos levéltári kutatásokat szokott végezni, és alaposan beleássa magát egy adott korszaknak a történelmébe, úgyhogy valószínűleg érdekes dolgokat fogunk hallani az
egyházmegye életéből.

A rendezvényen lehetőségünk volt beszélgetni Éliás Jánossal is, aki elmondta sokhelyen tartott már ebben a témában előadást. Hozzátette az emberek mai napig fogékonyak a téma iránt.

Éliás János történész, kutató
- Az előadásomban a Nagykunsági Református Egyházmegyéről fogok beszélni, azon belül is a XVIII. századi történelméről. Elsősorban a forrásokról, a lelkészi életutakról, külföldi peregrinációról, az itt megtalálható, pontosabban a környékén megtalálható anyagokról, egyházi irodalomról, illetve az egyházfegyelemről fogok tájékoztatást adni. 26 egyházközséget vizsgálok, és ezek között Karcag és Mezőtúr túlsúlya jellemző. Itt is maradt fenn a legtöbb anyag, ezek voltak a legjelentősebb egyházközségek, még Kunmadarast tudnám mondani, ami jobban adatolt.

Az előadás iránt tehát sokan érdeklődtek. Szinte teljesen megteltek a széksorok a Gazdaházban. A megjelenteket elsőként Gánóczy Ferenc köszöntötte. Ezt követően pedig a megjelentek meghallgathatták Éliás János előadását. A téli előadássorozat negyedik állomásának zárásaként a megjelentek feltehették kérdéseiket is az előadás kapcsán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi

SNICCERREL RABOLT

A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.

2025. Július 31. 09:11, csütörtök | Helyi

SZOLNOKI KÁBÍTÓSZERKERESKEDŐ ÉS TÁRSAI BUKTAK LE

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta három férfi letartóztatását.

2025. Július 31. 09:06, csütörtök | Helyi

ORSZÁGOS POLGÁRŐR NAP ABÁDSZALÓKON

Az Abádszalókon rendezett Országos Polgárőr Napon felszólaló Nagy István agrárminiszter elmondta, hogy „a polgárőrök ott vannak a legkisebb településen is, és a nyugalmat nyújtják az embereknek.

2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi

AZ ITTAS ÉS BÓDULT SOFŐRÖKRE VADÁSZTAK

A ROADPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján, a rendőrség egy héten keresztül országos közúti ellenőrzést tartott Magyarország teljes területén.