Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2018. Június 25. 17:35, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Újabb 219 településen folytatódik a szúnyogirtás

Újabb 219 településen folytatódik a szúnyogirtás

Ezen a héten az ország 219 településén, ezen belül hat fővárosi kerületben, összesen 75 ezer hektáron folytatódik a szúnyogirtás

- tájékoztatta a programot koordináló Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője hétfőn az MTI-t.

Mukics Dániel emlékeztetett: a tizedik hete tartó program során országszerte eddig 297 ezer hektárnyi területen, 854 településen gyérítették a rovarokat a szakemberek. Hétfőtől a főváros mellett, a Dráva mentén, a Szigetközben, Szolnok térségében és a Velence-tó környékén irtanak.

A felhasznált vegyszereknek az Európai Unió által engedélyezett hatóanyagát a közegészségügyi hatóság is jóváhagyta. A gyérítés hatékonyságát entomológusok, rovartannal foglalkozó szakértők ellenőrzik. Ahol a permetezés nem volt eredményes, ott a kivitelezők megismétlik az eljárást - tette hozzá Mukics Dániel.

Arról is beszámolt, hogy az OKF hivatalos honlapján, a katasztrofavedelem.hu oldalon elérhető a szúnyoggyérítés heti programja. Az önkormányzatok a központi program mellett saját költségvetésük terhére önállóan is végezhetnek szúnyoggyérítést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.