Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2012. December 22. 05:00, szombat | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Trójai falóval a rák ellen

Trójai falóval a rák ellen

A kísérleti 'trójai faló' elnevezésű rákterápia prosztatarákos egereknél teljes egészében elpusztította a rákos sejteket - olvasható brit kutatók jelentésében, amelyről a BBC számol be. A kutatók a rákölő vírust a tumor helyett az immunrendszerbe fecskendezték.

A tanulmány bemutatta, hogy a több tízezer vírus sikeresen ölte meg a rákos sejteket egereken végzett kísérleti vizsgálat során. A vírusok használata a gyorsan növekvő tumor elpusztítására egy új lehetőség a rákterápiában. Az egyik nagy kihívás a vírus tumorba juttatása, konkrétan a behatolás - magyarázza Claire Lewis, a Sheffield Egyetem professzora, a kísérleti vizsgálat vezetője.

A tanulmány keretében ő és csapata vérmintákat és makrofág kivonatokat vett, ami az immunrendszer azon része, ami normál esetben megtámadja a 'betolakodókat'.

A vizsgálatban a rákos egereket két nappal a kemoterápiás kezelés után fehérvérsejtekkel injekciózták be, amelyek egy kis adag vírust tartalmaztak. Azonban amint a makrofágok bejutnak a tumorba, a vírus elszaporodik, s megöli a rákos sejteket.

A 40 napos tanulmány végén az összes 'trójai faló' kezelést megkapott egér életben volt, és tumornak nyoma sem volt a szervezetükben. Ezzel szemben a kontrollcsoport tagjainál, akik más kezelést kaptak, a tumor szétterjedt vagy meghaltak.

A vezető kutató azt reméli, hogy a jövő évben embereken is elkezdhetik a kísérleti vizsgálatokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód

Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével

Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.

2025. Július 30. 07:35, szerda | Életmód

26 millió forintos kormányzati támogatást kaptak a vízimentők

A korábbinál magasabb, 26 millió forintos kormányzati támogatást kapott a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) - közölte a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Alsóörsön.

2025. Július 26. 09:47, szombat | Életmód

Szarmata sírokat találtak a régészek Mórahalmon

Szarmata sírokat találtak a Móra Ferenc Múzeum régészei a Szeged-Csanádi Egyházmegye leendő oktatási és sportkomplexumának két készülő műfüves focipályájának helyén Mórahalmon