Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2021. Június 08. 08:22, kedd | Helyi

TRIANONI MEGEMLÉKEZÉS

TRIANONI MEGEMLÉKEZÉS

A nemzeti összetartozás napja alkalmából a Déryné Kulturális Központban rendezett Trianon-Együtt 100 című táncszínházi előadáson közreműködött a Debreceni Népi Együttes, a Főnix Táncegyüttes és a FLASKA Banda.

A nemzeti összetartozás napja alkalmából a Déryné Kulturális Központban rendezett Trianon-Együtt 100 című táncszínházi előadáson közreműködött a Debreceni Népi Együttes, a Főnix Táncegyüttes és a FLASKA Banda. A műsor előtt Szepesi Tibor polgármester köszöntötte az emlékezőket.
Szepesi Tibor polgármester köszöntője után testvérvárosunk Székelykeresztúr polgármestere Koncz Hunor-János osztotta meg ünnepi gondolatait a megjelentekkel.

Az ünnepi műsorról Hercz Vilmostól, a Debreceni Népi Együttes művészeti vezetőjétől megtudtuk, a Trianon-Együtt 100, a 2020-as emlékévre készült, s az akkori debreceni bemutató után most második alkalommal Karcagon mutatják be, hiszen a pandémia miatt az együttesnek sem voltak több hónapja fellépései.

A műsor a trianoni döntésről, az elszakítottságról szól, arról, hogy száz éve és jelenleg is együtt vagyunk itt, a Kárpát-medencében. A döntés 101 éve megtörtént, s ma már nem azon kellene gondolkodnunk miért történt, hiszen a magyarság ebben a nehéz időszakban is együtt volt s együtt is lesz, a határok nem számítanak, nem tudnak minket szétszakítani - ez a műsor fő mondanivalója - foglalta össze Hercz Vilmos.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 06:07, szerda | Helyi

EGYRE TÖBB AZ AUTÓTŰZ

EGYRE TÖBB AZ AUTÓTŰZ

2025. Szeptember 17. 06:02, szerda | Helyi

VALÓTLANUL TETT BEJELENTÉST EMBERÖLÉSRŐL

VALÓTLANUL TETT BEJELENTÉST EMBERÖLÉSRŐL

2025. Szeptember 17. 06:00, szerda | Helyi

ELKEZDŐDÖTT AZ ISKOLA-TERJEDNEK A VÍRUSOK

2025. Szeptember 16. 06:00, kedd | Helyi

HAJDÚSZOBOSZLÓN TARTOTT GYAKORLATOT A MAGYAR VÖRÖSKERESZT

Országos vészhelyzeti gyakorlatot tartott a Magyar Vöröskereszt Hajdúszoboszlón. A százötven résztvevő között Magyarországon először tűntek fel robotkutyák.