Hírek
2024. Augusztus 01. 11:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: karcag tv
TRAGÉDIA TISZAPÜSPÖKIBEN
Újabb strandolás végződött tragédiával. Tiszapüspökinél fulladt a Tiszába egy nyolcvanöt esztendős férfi.
A tiszapüspökinél kijelölt szabadstrand az egyik legbiztonságosabbnak számító fürdőzőhely a Tisza vármegyei szakaszán. Mégis történt itt egy tragédia, amely nem közvetlenül a fürdőhelyen történt, mégis tovább rontotta a minden nyáron megdöbbentő statisztikát: a vízbefúlásos halálesetekét.
GILÁNYI RÓBERTNÉ:
- Állítólag nyolcvanöt éves ember volt, többen voltak ilyen nagy hajókkal és akkor ide- oda úszkáltak, átmentek a túlpartra, tehát én ennyit hallottam.
A fürdőhely nem csak a helyiek körében népszerű. Sokan a környező településekről járnak át, hogy különösen a kánikula idején megmártózzanak a Tiszában. A kijelölt fürdőzőhelyen rendkívül ritkák az ehhez hasonló, tragédiával végződő esetek.
OLÁH LÁSZLÓ:
- A bójáig abszolút nem veszélyes. Ott, ahol a bója van, de ugye folyóvízről van szó és az nem kiszámítható. Tehát itt azért lehetnek gödrök. Könnyen történhet baj, főleg ha valaki nem tud úszni. Meg hirtelen belemegy a hideg vízbe és nem bírja.
A rendőrség közigazgatási eljárás keretei között vizsgálja a tiszai tragédia körülményeit.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 00:00, szerda | Helyi
”NYUSZIKA KERTJE” A KINIZSI UTCAI OVIBAN
A Madarász Imre Egyesített Óvoda programsorozatának alkalmából ezúttal a „Nyuszika kertje- egészségtudatosság megalapozása” címmel tartottak előadást a Kinizsi utcai oviban.
2026. Április 01. 00:00, szerda | Helyi
FEJLESZTÉSEK BEREKFÜRDŐN
Berekfürdőn az elmúlt időszakban számos fejlesztés, beruházás valósult meg. Többek között új piac és a hozzá kapcsolódó modern kiszolgálóegységek épültek.
2026. Április 01. 00:00, szerda | Helyi
MEGÚJUL A LÓGER ÚT
Újabb útfelújítás indulhat Karcagon: a Lóger út korszerűsítésére nyert támogatást az önkormányzat. A beruházás a külterületi közlekedést és a szeméttelep megközelítését is jelentősen javítja majd.
2026. Április 01. 00:00, szerda | Helyi
9 ÉV FEGYHÁZRA ÍTÉLTÉK A KUNMADARASI DROGDÍLERT
Élettársaival közösen árulta a drogot egy férfi Kunmadarason, most első fokon 9 év fegyházra ítélték.

