Hírek
2021. Február 23. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Továbbra is árad a Tisza Kisköre alatt

A Tiszán levonuló árhullám jelenleg Kisköre térségében tetőzik, Szolnokon várhatóan szerdán éri el a mostani árhullám a legmagasabb vízszintet - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság hétfőn a honlapján.
A tájékoztatás szerint az elmúlt huszonnégy órában folytatódott az árhullámok levonulása a Tiszán és mellékfolyóin. A Tisza Tiszafürednél péntek és vasárnap között tetőzött 692 centiméteres vízállással, az árhullám jelenleg Tiszaderzs és Tiszaszőlős között van - közölték.
A Kötivizig vasárnap délután - a tiszafüredi tetőzést követően - mérsékelte a másodfokú árvízvédelmi készültséget a Tisza-tó mentén. Továbbra is fennáll a másodfokú készültség a Tiszán 82,5 kilométeres védvonalszakaszon Kiskörétől Dobáig (jobb part) illetve Fegyvernekig (bal part)- írták.
Változatlanul elsőfokú a készültség a Tiszán Dobától (Fegyvernektől) Csongrádig, a Hármas-Körös jobb partján Mezőtúrtól a torkolatig, valamint a Zagyva visszaduzzasztással érintett szakaszán, együttesen 322,5 kilométeren - szerepel a közleményben. A Tisza vízállása a Doba alatti szakaszon is eléri a másodfokú védelmi szintet délután, ezt követően a folyó ezen szakaszán is elrendelik a másodfokú készültség Tiszaugig - jelezték.
Az igazgatóság valamennyi belvizes szakaszán készültség van érvényben. Másodfokon folyik a belvízmentesítés a karcagi, a kisújszállási, a jászberényi, a mezőtúri, a tiszakécskei és a kiskörei szakaszokon, míg elsőfokú a készültség a kunhegyesi, a jászkiséri, a törökszentmiklósi és a cibakházi, valamint a ceglédi belvízvédelmi szakaszokon - írták.
A hétfő reggeli összesítés szerint az elöntés nagysága alig változott, jelenleg 12 ezer 965 hektárt borít víz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.