Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2018. Július 27. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: mti archívum

Többfelé 33-34 fok is lehet a hétvégén

Többfelé 33-34 fok is lehet a hétvégén

A hétvégén ismét változékonyabb lesz az időjárás, többfelé várható zápor, zivatar. Emellett viszont marad a fülledt meleg, többfelé 33-34 fokig melegszik a levegő

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken a többórás napsütés mellett többfelé alakulhat ki zápor, zivatar, amelyeket néhol felhőszakadás, jégeső kísérhet. A légmozgás néhol megélénkül, zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-22, a legmagasabb hőmérséklet 27-33 fok között valószínű.

Hőség veszélye miatt Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést péntekre. Emellett a fővárosban, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére felhőszakadás veszélye miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.

Szombaton is több órára kisüt a nap, de továbbra is több helyen lehet zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarban viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 17-23 fok lehet. Napközben 27-33 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap a Dunántúlon napos idő várható gomolyfelhőkkel, ott kicsi a csapadék valószínűsége. A változó mennyiségű és vastagságú felhőzet mellett keleten is több órára kisüt a nap, de ott helyenként zápor, zivatar is lehet. A légmozgás élénk, az Alpokalján és a Zempléni-hegység körül erős lesz, zivatarban viharos széllökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 18-23 fok között valószínű. A nappali maximumok 28-34 fok között alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat