Hírek
2022. Május 05. 11:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Több menekült érkezhet a kárpátaljai rakétatámadás után
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint a kárpátaljai vasútállomást ért orosz rakétatámadás után az eddigieknél is több háborús menekült érkezhet Ukrajnából Magyarországra.
Bakondi György az M1 csatorna szerdai műsorában úgy vélte, hogy a Nyugat-Európából vagy az Egyesült Államokból érkező fegyverszállítmányok raktározási központjait és szállítmányait célzó, az utóbbi hetekben tapasztalható orosz támadások folytatódni fognak.
Ennek - fűzte hozzá - lehet olyan hatása, hogy az eddigieknél is többen menekülnek el "Kárpátalján átmenetileg biztonságosnak tűnő helyszínekről" Magyarországra.
Kiemelte, ha ez bekövetkezik, Magyarország mindent megtesz annak érdekében, hogy a menekültek megkapják ugyanazt a színvonalú elhelyezést, ellátást, segítséget, mint az eddig érkezettek.
Az illegális bevándorlásra kitérve Bakondi György ismertette: kedd éjfélig több mint 61 ezer határsértőt fogtak el a rendőrök idén a déli határ térségében. Közlése szerint tavaly ugyanebben az időszakban ez a szám 31 ezer volt.
Mind az érkezők száma, mind az embercsempész-tevékenység megduplázódott - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 13. 07:31, csütörtök | Belföld
Már járható a 8-as főút és közlekednek a vonatok is az ösküi tűznél
Még dolgoznak a tűzoltók, de már járható a 8-as főút és közlekednek a vonatok is Veszprém vármegyében, az ösküi tűznél - közölte a Mávinform és a rendőrség csütörtök reggel.
2026. Augusztus 13. 07:29, csütörtök | Belföld
Dunai fenékküszöb építéssel és bárkasüllyesztéssel emelnék a Duna szintjét Paksnál
Egy dunai fenékküszöb építésének azonnali megkezdését rendelte el a kormány a paksi atomerőmű és Dunaszentbenedek település között.
2026. Augusztus 13. 06:16, csütörtök | Belföld
ELRABOLTÁK ÉS MEGKÍNOZTÁK A KUNMADARASI FÉRFIT
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség felfegyverkezve elkövetett emberrablás bűntette miatt emelt vádat három férfival szemben.
2026. Augusztus 13. 06:08, csütörtök | Belföld
REJTÉLYES SZAGOKTÓL SZENVEDNEK EGY TÁRSASHÁZBAN
Tarthatatlan állapotokra panaszkodnak egy szolnoki társasház lakói.
