Hírek
2021. December 11. 08:52, szombat |
Helyi
Forrás: Szolnoki Törvényszék
Tizenkét év fegyházat kapott a csonttörő rabló
A Szolnoki Törvényszék másodfokú ítéletével jogerősen lezárult annak a férfinak a büntetőügye, aki tavaly nyáron, más bűncselekmények mellett, alig egy hónap leforgása alatt két rablást is elkövetett.
A Szolnoki Törvényszék másodfokú ítéletével jogerősen lezárult annak a harmincas éveiben járó, büntetett előéletű férfinak a büntetőügye, aki tavaly nyáron, más bűncselekmények mellett, alig egy hónap leforgása alatt két rablást is elkövetett. Előbb, 2020. májusában az egyik karcagi ház udvaráról vitt el egy segédmotoros kerékpárt, majd alaposan megverte a tulajdonost, aki utóbb nem volt hajlandó fizetni azért, hogy „kiváltsa”. Néhány héttel később, Kisújszálláson pedig az egyik utcán sétáló asszony kezéből tépte ki a táskát, olyan erővel, hogy a hölgy a földre zuhant és eltörte a karját.
A Karcagi Járási Ügyészség 2021. március 17-én emelt vádat az ügyben. A Karcagi Járásbíróság 2021. május 13-án előkészítő ülést tartott, melyen a vádlott a vádiratban foglaltakkal egyezően beismerte a bűncselekmények elkövetését és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról, mely nyilatkozatait a bíróság elfogadta, és aznap ítéletet hozott.
A férfi rablás és súlyos testi sértés bűntettében, rablás bűntettének kísérletében és 2 rendbeli lopás vétségében is bűnösnek találtatott, amiért a járásbíróság 9 év 6 hónap fegyházra ítélte és 10 évre eltiltotta a közügyektől.
Az ügyészség kevesellte, a vádlott és védője sokallták a kiszabott büntetést, ezért a vádhatóság a vádlott terhére súlyosításért, a kiszabott szabadságvesztés tartamának lényeges felemelése, míg a védelem enyhítés érdekében fellebbezett, így az ügy másodfokon, a Szolnoki Törvényszéken folytatódott, ahol a napokban jogerősen befejeződött.
Az ügyészi fellebbezés eredményre vezetett. A Szolnoki Törvényszék 2021. december 7-én meghozott másodfokú ítéletében a vádlott fegyházbüntetésének tartamát 9 és félről 12 évre felemelte.
Szolnok, 2021. december 10.
a Szolnoki Törvényszék Sajtóosztálya
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi
KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT
Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.
2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi
ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ
Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.
2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi
MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON
A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
