Városlista
2025. február 7, péntek - Tódor

Hírek

2012. Június 18. 11:37, hétfő | Kék hírek
Forrás: MTI

Tizenéves rablókat fogtak el a rendőrök Szegeden

Tizenéves rablókat fogtak el a rendőrök Szegeden

Hat, Szeged belvárosában rablásokat, garázda cselekményeket elkövető, 15 és 17 év közötti fiatalt fogtak el a rendőrök - közölte a csongrádi megyeszékhely rendőrkapitánya hétfőn.

Zélity László ezredes a felderítésről tartott szegedi sajtótájékoztatón elmondta, az egy 15, két 16 és három 17 esztendős fiú április óta garázdálkodott az árvízi emlékmű környékén és a rakparton.
A csoport tagjai általában az esti órákban inzultálták a Tisza-parton pihenő, beszélgető fiatalokat. A terhükre rótt bűncselekmények között volt két csoportosan elkövetett rablás is, melyet öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethet a bíróság – tudatta a kapitány.
Az egyik alkalommal a gyanúsítottak az esti órákban egy fiatal férfitól cigarettát követeltek, majd miután ezt megtagadta, bántalmazták, levették a kabátját, átkutatták ruháját és elvették telefonját. Egy másik este hatan támadtak rá szintén egy fiatal férfira, akitől pénzt és cigarettát kértek, majd az ő ruháját is átvizsgálták. Ebben az esetben zsákmányuk csupán ezer forint volt – mondta Zélity László.
Olyan is előfordult, amikor a gyanúsítottak minden előzmény nélkül megtámadtak és bántalmaztak egy fiatalt – tette hozzá az ezredes.
Bár mind a hat fiatal büntetlen előéletű, mindannyiuk ellen folyik már büntetőeljárás, többek között erőszakos bűncselekmények miatt is. A rendőrség csütörtökön vette őrizetbe a gyanúsítottakat – egyikőjüket az iskolából állították elő -, kettőjük előzetes letartóztatását már elrendelte a bíróság.
Zélity László hangsúlyozta, a turisztikai szezon kezdetével növelik a rendőri létszámot az utcákon, különösen a szűken vett belvárosban, ahol új gyalogos és gépkocsis járőröket állítanak szolgálatba. A bűnelkövetők kiszűrése és a nyaralás miatt üresen maradó ingatlanok biztosítása érdekében "bűnügyi portyákat" is indít a kapitányság, a Széchenyi téren található turisztikai információs pavilonnál pedig két idegen nyelveket jól beszélő rendőr nyújt tájékoztatást és segítséget a hozzájuk fordulóknak.
Szeptember végéig 37 nagy – sok ezer embert vonzó – idegenforgalmi esemény lesz a városban, ezek biztosítására külön figyelmet fordít a rendőrség – tudatta az ezredes.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 06. 07:41, csütörtök | Kék hírek

ORFK: bocsánatot kér a rendőrség a japán nő halála ügyében folytatott kommunikációja miatt

Bocsánatot kér a rendőrség a V. kerületi lakástűzzel összefüggésben meghalt japán nő ügyében folytatott kommunikációja miatt

2025. Február 04. 07:43, kedd | Kék hírek

Rasszista terrorcselekménnyel fenyegetőzött egy győri fiú, letartóztatták

A muszlim vallási közösség tagjai, a fekete etnikai származásúak, valamint az LMTBQ-emberek megölésével fenyegetőzött egy közösségi platformon egy 15 éves győri fiú, akinek a bíróság elrendelte a letartóztatását

2025. Február 03. 06:00, hétfő | Kék hírek

Féltékenységből autója után kötötte élettársát a férfi

A bántalmazás és a vonszolás következtében a nő súlyos sérüléseket szenvedett el.

2025. Február 03. 06:00, hétfő | Kék hírek

Rendőrre támadt karddal egy férfi

A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen.