Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2017. Május 17. 08:14, szerda | Helyi

Térkövezés

Térkövezés

Térkövezéssel szépül tovább a város

A korábbi években elkezdett járdafelújítások folytatásaként színes térkövekkel újul meg a belváros több területe. Molnár Pál, a Városgondnokság igazgatója elmondta, hogy több mint 1.000 négyzetméternyi járdaszakasz térkövezése történik meg várhatóan június 14-ig, amelyhez a forrást a közutak fenntartásának támogatása biztosítja.

Az első szakasz a Püspökladányi úton, a rendőrségi szervizút és a Kálvin út között, már elkészült, míg a Püspökladányi út Széchenyi István sugárút és Bajcsy-Zsilinszky utca közötti szakaszán most zajlanak a bontási és térkövezési munkálatok.

Az elkövetkezendő időszakban a Dózsa György út főtéri átjáró és a Táncsics körútig húzódó járdaszakasza fog elkészülni, valamint a Szent István sugárúton a piaci bejáró utat és a toronyházi szervizutat összekötő terület is új burkolatot kap. – A térkövek színe és formája, a város vezetésének a kérésére, teljesen megegyezik az előző években megkezdett járdafelújítások térköveivel. – mondta Molnár Pál, aki azt is elárulta, hogy ahogyan az időjárás engedi, hamarosan elkezdődnek az utakon a kátyújavítási munkálatok is.

Címkék: Karcag

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 05:00, csütörtök | Helyi

ÜNNEPI ÖNKORMÁNYZATI ÜLÉS A VÁROSHÁZÁN

Augusztus 20-a az Államalapítás és Szent István király ünnepe.

2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi

TETTEN ÉRTE A TOLVAJT A SZOMSZÉD

Egy szemfüles szomszédnak köszönhetően a lopás megrekedt a kísérletnél. A törökszentmiklósi rendőrök őrizetbe vettek egy 34 éves helyi férfit.

2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi

MEGÉRKEZTEK A TANKÖNYVEK

Bármennyire is szeretné a diákok többsége, egyetlen tanuló sem marad tankönyv nélkül Karcagon sem. Az iskolák előre meghatározott menetrend szerint kapták meg a tankönyv- szállítmányokat, amelyeket szortíroznak.

2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi

KISS ZSIGMOND KÉPE LETT A HÓNAP FOTÓJA

Kiss Zsigmond: Délután a görög templomnál című fotója lett az önkormányzat városi amatőr fotópályázatának júliusi nyertes pályaműve, a hónap legjobb alkotása.