Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2024. Január 19. 05:01, péntek | Helyi

TERJED A SKARLÁT

TERJED A SKARLÁT

Terjed a skarlát, idén több mint háromszor annyi beteg van, mint tavaly ilyenkor. A betegség nemcsak a gyerekekre, hanem a felnőttekre is veszélyes.

A betegség bőrkiütéssel, torokfájással és lázzal jelentkezik, akár súlyos szövődményeket okozhat, de antibiotikumos kúrával gyógyítható. A fertőzés ellen nincs védőoltás, így azt kérik az orvosok a szülőktől, hogy ne engedjék közösségbe a beteg gyereküket.

A skarlát súlyos szövődményeket okozhat, ezért az orvosok szerint nagyon fontos, hogy mielőbb kezeljék.

Juhász Zsuzsanna háziorvos elmondta, hogy a skarlát ellen védőoltásunk nincs, viszont antibiotikumot rögtön kell adni, azért mert a skarlát kórokozója a szívizmokat is, ízületet is károsíthat.
A fertőzés leginkább a gyerekek között terjed, azonban nem csak rájuk veszélyes.

„Kifejezetten kismamákra veszélyes, illetve gyengült immunitású szervezetre, tehát a krónikus betegségekkel illetve nagyon veszélyes még idősebb korban” – tette hozzá a háziorvos.

Idén különösen megugrott a skarlát fertőzöttek száma, a szakemberek szerint ennek az az oka, hogy tavaly sokkal többen védekeztek maszkkal a vírusok ellen.

Az orvosok azt tanácsolják, hogy a skarlát fertőzöttek ne menjenek közösségbe, csak így lehetséges megakadályozni a vírusok terjedését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 14:02, hétfő | Helyi

Érzékelőket adományozott a katasztrófavédelem

A katasztrófavédelem elsődleges feladatának tekinti, hogy ráirányítsa a figyelmet a füst- és szén-monoxid-érzékelők használatára.

2026. Március 16. 13:59, hétfő | Helyi

Tíz hektár égett le Fegyverneknél

Cserjés terület és aljnövényzet égett tíz hektáron vasárnap délután Fegyvernek külterületén.

2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben 

2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi

„A NAGY TALÁLKOZÁS”

„A Nagy találkozás” címmel rendeztek a szervezők evangelizációs alkalmat városunkban. rendezvény mottója pedig ez volt: „Gyere és találkozz Jézus Krisztussal”.