Hírek
2026. Március 29. 12:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal tette a dolgát, védte Magyarország szuverenitását
Ma is bedőlt egy tiszás mutatvány. Az ukránok kiképeztek egy kémet, az Alkotmányvédelmi Hivatal pedig fellépett ezzel szemben, hisz az a dolga, hogy megvédje Magyarország szuverenitását – mondta Szijjártó Péter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A tárcavezető kifejtette, "vége a mellébeszélésnek, vége a hazudozásnak, vége a hősgyártásnak". A Tisza Párt és a baloldali média összehangolt akciója besült, "kiderült, hogy a Tisza Párt informatikusa a saját meghallgatásán saját maga elmondja, hogy az ukránok beszervezték, az ukránok kiképezték, az ukránok kapcsolattartót jelöltek ki a számára és még támadó akciók végrehajtására is felkészítették".
"Mindez azt mutatja, hogy az ukránok mindenre képesek annak érdekében, hogy a Tisza Pártot hatalomra segítsék" – hangsúlyozta, felidézve a miniszterelnök és családjának fenyegetését, a Barátság kőolajvezeték "elzárását", az "olajblokádot".
"Ha kell, teljes energiablokádot kísérelnek meg, az ukránok egy titkosszolgálati műveleti tereppé tették Magyarországot. Ezt nem hagyhatjuk, mert ez egy támadás a szuverenitásunkkal szemben" – jelentette ki a tárcavezető.
Szijjártó Péter úgy folytatta, "és a szegény rendőr azt hitte, hogy hőssé válik, pedig csak egyszerűen arról van szó, hogy nem volt tudomása egy teljesen helyénvaló és teljesen jogos kémelhárítási akcióról. Az Alkotmányvédelmi Hivatal tette a dolgát, hiszen az Alkotmányvédelmi Hivatal dolga, hogy megvédje Magyarország szuverenitását" – húzta alá.
"Az ukránok kiképeztek egy kémet, az Alkotmányvédelmi Hivatal pedig fellépett ezzel szemben, és meg is kell védenünk Magyarország szuverenitását, mert Zelenszkij és az ukránok mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a Tisza Párt nyerje meg ezt a választást, hogy ezáltal Zelenszkij alakíthasson kormányt itt Magyarországon, egy olyan kormányt, amely majd beleviszi Magyarországot a háborúba, amely odaadja a magyar emberek pénzét az ukránoknak, és amely engedi, hogy az ukránok bejöjjenek a háborújukkal együtt az Európai Unióba" – fejtette ki a külgazdasági és külügyminiszter.
Szijjártó Péter aláhúzta,
ezt nem fogják engedni. "Meg fogjuk nyerni a választást, nem engedjük, hogy Zelenszkij titkosszolgálati műveleti tereppé tegye Magyarországot, akármilyen kommunikációs akciókat is találnak ki a Tisza Pártnál. Ez egy szép próbálkozás volt, de nem sikerült, ez a helyzet"
- fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
