Hírek
2022. Április 25. 17:09, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok
Szerencsejátékot űzött a munkahelyén, vádat emeltek ellene

A hűtlen kezelés vétsége miatt indult ügyben az ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfival szemben, aki munkahelyén, munkaköri kötelezettségét megszegve szerencsejátékot játszott, ezzel több százezres kárt okozott.
Az elkövető egy vértesszőlősi üzletben értékesítőként dolgozott. A férfi feladatai közé tartozott a vásárlók kiszolgálása, a sorsjegyek érékesítése és a szerencsejáték folytatására szolgáló terminál helyes üzemeltetése, valamint az üzlethelyiség kasszájának kezelése, a bevételekkel és kiadásokkal történő elszámolás. A férfi saját értékesítőhelyén a munkaidejében nem folytathatott szerencsejátékot – közölte az ügyészség közleményében.
Az elkövető munkaköri kötelezettségét megszegte, 2020. június 6-án összesen 12 alkalommal, összesen 490 ezer forint értékben játszott szerencsejátékot az általa üzemeltett online terminálon. A férfi a játékok ellenértékét nem fizette meg, azt nem tette be a kasszába. A feladott szelvények közül 1 nyertes szelvény volt, a nyeremény összege 142 500 forint volt, ezt a férfi nem vette ki a kasszából.
A vállalkozó által üzemeltetett üzletben a szerencsejáték folytatásából származó bevétel a vállalkozóval szerződött gazdasági társaság tulajdona, a vállalkozó az értékesítés alapján jutalékra jogosult. Ennek alapján az elkövető összesen 347 500 forint kárt okozott a sértettnek.
Ezt a vállalkozó térítette meg a gazdasági társaságnak. Ebből az összegből az elkövető 80 ezer forintot a munkáltatójának megfizetett – tette hozzá a vádhatóság.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság az elkövetővel szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést és 267 ezer forint összegű vagyonelkobzást szabjon ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat