Hírek
2023. November 13. 20:34, hétfő | Helyi
Szent Márton napi lámpás felvonulás
November 13-án került sor a Györffy István Katolikus Általános Iskola és Szent Erzsébet Óvoda szervezésében a Szent Márton napi lámpás felvonulásra.
A programra az iskola vezetése a leendő első osztályosokat, az intézmény tanulóit és a szülőket várta. A rendezvényen jelen volt Pánti Ildikó önkormányzati képviselő, az iskola nyugalmazott igazgatója is.
Tours-i Szent Márton ünnepnapjához, november 11-hez számos népszokás, néphit kapcsolódik Magyarországon. A Márton-napi népszokások egyrészt az év végéhez, a mezőgazdasági munkák befejeződéséhez, illetve az advent közeledtéhez kötődnek, másrészt ahhoz a legendához, amely szerint Szent Márton egy libaólba próbált elrejtőzni, amikor püspökké akarták megválasztani, de a ludak elárulták a gágogásukkal.
A rendezvény az iskola közösségi játszóudvarán vette kezdetét, majd saját készítésű lámpásokkal került sor a város központjában történő felvonulásra, körjátékra, közös éneklésre. Az esemény zárásaként az iskola szülői munkaközösségének tagjai a résztvevőket „libalakomára” várták, ahol zsíroskenyérrel, libasütivel és meleg teával kínálták őket.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 15:37, kedd | Helyi
Több mint húsz beavatkozás történt a szél miatt
A hétfői erős szél Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében is károkat okozott.
2026. Július 28. 10:14, kedd | Helyi
Továbbra is égnek a bálák Tiszasülynél
A tűzoltók szombat óta felügyelik a tüzet.
2026. Július 28. 10:12, kedd | Helyi
Hűtőszekrény égett egy karcagi lakásban
Kigyulladt egy hűtőszekrény hétfő este Karcagon, egy Varró utcai sorházi lakás előszobájában.
2026. Július 28. 10:11, kedd | Helyi
Lakásotthonban élőket mentett meg a szén-monoxid-érzékelő
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő hétfő délután Tiszaföldváron, egy Döbrei János úti lakásotthonban.












