Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2023. Május 20. 05:01, szombat | Helyi

SZÉN-MONOXID MÉRGEZÉS SARKADON

SZÉN-MONOXID MÉRGEZÉS SARKADON

Rosszul lett, majd elhunyt egy ember szén-monoxid mérgezés következtében Sarkadon. A nyugalom megzavarására alkalmas híranyag következik.

Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője közölte: jelzés érkezett arról, hogy egy sarkadi, Vasút utcai lakóház fürdőszobájában egy ember rosszul lett.
A tűzoltók mérései nyitott ablak mellett is kimutatták a magas szén-monoxid-koncentrációt. Az épületben egy gázüzemű, átfolyós vízmelegítő és egy fatüzelésű kályha is üzemelt.
A baleset idején az épületben többen is tartózkodtak, közülük egy ember életét a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett már megmenteni.
Nem kizárt, hogy a tragédiát egy szabálytalan kialakítású kémény okozta, de a baleset körülményeit további vizsgálatok fogják tisztázni.
A Katasztrófavédelem felhívta a figyelmet arra: ha a lakásban nyílt lánggal működő eszköz van, gondoskodni kell a folyamatos szellőztetésről, a megfelelő levegő-utánpótlásról. A tragédiák elkerülése érdekében ajánlott továbbá szén-monoxid-érzékelőt használni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 14:02, hétfő | Helyi

Érzékelőket adományozott a katasztrófavédelem

A katasztrófavédelem elsődleges feladatának tekinti, hogy ráirányítsa a figyelmet a füst- és szén-monoxid-érzékelők használatára.

2026. Március 16. 13:59, hétfő | Helyi

Tíz hektár égett le Fegyverneknél

Cserjés terület és aljnövényzet égett tíz hektáron vasárnap délután Fegyvernek külterületén.

2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben 

2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi

„A NAGY TALÁLKOZÁS”

„A Nagy találkozás” címmel rendeztek a szervezők evangelizációs alkalmat városunkban. rendezvény mottója pedig ez volt: „Gyere és találkozz Jézus Krisztussal”.