Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2023. Augusztus 04. 17:03, péntek | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

STRANDLOPÁS HATSZOR

STRANDLOPÁS HATSZOR

A rendőrök egy recski nőt és egy férfit hallgattak ki gyanúsítottként, akik nem csak fürödni mentek a jászsági strandokra.

Bejelentés tett a rendőrségen egy szolnoki lakos 2023. augusztus 3-án, hogy aznap délben ismeretlen elvitte az egyik jászberényi strandon a mobiltelefonját és 17 000 forintját. A tolvaj magához vette a sértett öltözőszekrényének kulcsát, amit az az egyik medence melletti fogasra akasztott fel, majd elvitte az oda bezárt értékeit.

A rendőrök a helyszínen a biztonsági kamera felvételei alapján azonosították a feltételezett elkövetőket, akiket még ott találtak a strandon. Egy recski férfit és egy nőt előállítottak a Jászberényi Rendőrkapitányságra, és gyanúsítottként hallgatták ki őket. A nyomozók megállapították, hogy a páros az elmúlt napokban több alkalommal is eltulajdonított értékeket a környező települések strandjairól is. A szolnoki sértett megtalálta mobiltelefonját egy tuja alatt, pénze egy részét pedig a rendőrök a jogsértőktől lefoglalták.

A Jászberényi Rendőrkapitányság hatrendbeli lopás vétség elkövetése miatt folytat eljárást.

A strandlopások megelőzése érdekében fogadják meg az itt olvasható tanácsainkat!

A fotó illusztráció.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 06:00, szombat | Helyi

TÜZES NAP A TŰZOLTÓTÖRTÉNETI KIÁLLÍTÓTEREMBEN

Fennállásának századik évfordulóját tavaly ünnepelte a karcagi tűzoltóság. Erről emlékeztek meg a Tűzoltótörténeti Kiállítóteremben, méghozzá nem is akárhogy.

2025. Július 05. 06:00, szombat | Helyi

EMLÉKPARKOT AVATTAK

Emlékezni és emlékeztetni. Emlékparkot avattak az öt éve elhunyt Farkas Zoltánné tiszteletére Karcagon.

2025. Július 04. 06:00, péntek | Helyi

ÉLETFOGYTIGLANRA ÍTÉLTÉK A JÁSZLADÁNYI GYILKOST

Elsőfokon életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte a Szolnoki Törvényszék azt a jászladányi férfit, aki a gyermekei szeme láttára, különös kegyetlenséggel, több késszúrásal megölte volt párját.

2025. Július 04. 06:00, péntek | Helyi

KATOLIKUS ISKOLÁK MÉRTÉK ÖSSZE FOCITUDÁSUKAT KARCAGON

A közösségépítés jegyében szervezett az Egri Főegyházmegye egy kispályás labdarúgótornát, melynek döntőjét Karcagon rendezték meg. A sporteseményen kameránkkal mi is ott voltunk.