Hírek
2012. Március 09. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Őssejttel a szervkilökődés ellen
Őssejt segítségével a kutatók olyan új módszert találtak ki, amivel megakadályozható, hogy a szervezet kilökje a beültetett szervet, mégpedig úgy, hogy becsapják az immunrendszert.
Az amerikai kutatók elsődleges klinikai tesztjei sikeresnek bizonyultak – írja a BBC.
A kutatók ezzel új utakat nyitnak a transzplantáció területén, ugyanis a szervátültetések egyik legismertebb rizikója a kilökődés, vagyis amikor a szervezet nem fogadja be az idegen szervet, arra „behatolóként” tekint, ezért támadást indít ellene.
Az új eljárással a kutatók nyolc veseátültetett pácienst kezeltek. A módszer lényege, hogy a páciens immunrendszerének befogadóképességét még a szervátültetés előtt csökkentik, majd ezt követően a donortól származó csontvelő őssejtet ültetnek be a szervezetbe. Így olyan immunsejtek alakulnak ki a páciens szervezetében, mint a donoré, ezért csökken a kilökődés kockázata.
A nyolc beteg közül ötnek már a műtétet követő egy éven túl nincs szüksége kilökődésgátló gyógyszerre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
