Hírek
2019. Május 29. 07:13, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Sok bank kínál majd babaváró hitelt

Több bankról már lehet tudni, hogy július elsejétől biztosan elérhetővé teszi a szabad felhasználású, tízmillió forintos hitelt. A közismert nevén babaváró hitel iránt érdeklődők online kalkulátort is igénybe vehetnek
- írja keddi számában a Magyar Nemzet. Elérhető azoknak a pénzintézeteknek a listája, amelyeknél felvehető lesz a szabad felhasználású tízmilliós hitel. A Bank360 pénzügyi kalkulációkkal foglalkozó oldal szerint nem csoda, hogy számos bank csap le a lehetőségre: az állam nemcsak a kamatfizetést vállalja át egy gyermek születése esetén, de a tőke visszafizetését is a második és a harmadik gyermek megszületése után.
Ugyanakkor még messze nem egyértelmű a pénzintézeteknek, mire számíthatnak a konstrukcióval kapcsolatban, és a jogszabályi keretek végleges ismertetésére várnak, például az állami kezességvállalás pontos feltételeire. Az viszont egyértelmű, hogy hatalmas lesz az érdeklődés az új termék iránt: júliusban a bankok egyenként több száz, akár ezres nagyságrendű igénylésre számítanak, különösen azon kismamák körében, akiknél közeleg a szülés időpontja.
Az Erste Bank, a Raiffeisen Bank, az MKB Bank, a K&H Bank, a Budapest Bank, a Takarék-csoport, a Sberbank, a Gránit Bank, az UniCredit Bank és az OTP Bank erősítette meg, hogy indulnak a babaváró hitellel a jogszabály július elsejei hatálybalépésekor.
A babaváró hitel iránt érdeklődőknek segítséget jelenthet a Bank360 nemrégiben elindult babaváróhitel-kalkulátora, amellyel gyorsan kiszámolható, hogy mire lehet számítani a visszafizetés során - mondta a lapnak Veres Patrik, a pénzügyi portál szakértője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat