Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2018. Május 28. 12:28, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Skócia nem akarja elhagyni az EU egységes belső piacát és a vámuniót

Skócia nem akarja elhagyni az EU egységes belső piacát és a vámuniót

Skócia nem akarja elhagyni az Európai Unió egységes belső piacát és a vámuniót az Egyesült Királyság tervezett kilépését követően - szögezte le Nicola Sturgeon skót miniszterelnök hétfőn Brüsszelben.

A kormányfő arról számolt be a Politico hírportál hétfői rendezvényén, hogy délelőtt találkozott Michel Barnier uniós Brexit-ügyi főtárgyalóval, és közölte vele, hogy Skócia meg akarja őrizni belső piaci és vámunióbeli tagságát.

Sturgeon emellett aggályait fejezte ki egy olyan jövőbeli kiválási egyezmény ellen, amely versenyelőnyökhöz juttatná Észak-Írországot az Egyesült Királyság többi tagjával szemben.

Az Európai Bizottság friss tervezete értelmében Észak-Írország továbbra is részese lenne a vámuniónak, és a belső piaci szabályozás is érvényes maradna rá addig, amíg a későbbiekben esetleg nem találnak más megoldást az Ír-szigeten belüli határellenőrzés visszaállításának elkerülésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.