Hírek
2017. Március 13. 11:11, hétfő |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:
Segíti a Google egy magyar startup termékfejlesztését

Izraeli termékfejlesztési programon vett részt a Google LaunchPad accelerátor programjának első magyar résztvevője, a Miutcánk.hu nevű startup vállalkozás.
Google LaunchPad programban négy magyar fiatal márciusban egy hétig Tel-Avivban kapott szakmai tanácsokat és üzleti segítséget a Google nemzetközi mentorcsapatától.
Teljesen új nézőpontot és visszajelzéseket kaptunk informatikai szakemberektől, ami segít bennünket ötletünk értékeinek megfogalmazásában, és üzleti elképzeléseink megvalósításában- közölte Horváth Gáspár társalapító az MTI-vel.
A Miutcánk.hu fiatal vállalkozói előkészítő beszélgetéseken mutatták be ötletüket a Google szakembereinek, akik ennek alapján a nemzetközi cég ezer fős izraeli fejlesztő központjába hívták őket. Tel-Avivban több órás tanácsadásokon vettek részt többek közt a Google terméktervezőjével, az IBM mobilplatform termékmenedzserével, valamint izraeli befektetési alapok képviselőivel.
A Miutcánk.hu legfőbb célja a felhasználói aktivitás növelése, és a nemzetközi megjelenés előkészítése, amihez hasznos tanácsokat kaptak a Google hat fejlesztési központjának egyikében. A nonprofit alapon működő segítségnyújtó programhoz a téma legnevesebb szakembereit kérik fel, akik saját tapasztalataik alapján adnak ötleteket a startupok fejlesztéséhez, és a továbbiakban is figyelemmel kísérik a kiválasztott cégek előre jutását.
A főként Budapesten negyvenezer felhasználóval rendelkező Miutcánk.hu nevű közösségi oldal szomszédságuk megismerésére ösztönzi az embereket. Növekedésük érdekében elsősorban a vidékiek bevonásához kértek segítséget, s a tel-avivi tanácsok alapján elhatározták, hogy ezentúl jobban erősítik az oldal praktikus, eszközmegosztást segítő lehetőségeit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.