Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2012. Július 09. 13:52, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Rhoda Scott újra Varnus Xavérral közösen lép fel

Rhoda Scott újra Varnus Xavérral közösen lép fel

Az Orgonák csatája című tavalyi országos turné után ismét közös koncerten mutatja be virtuóz tudását a Hammond-orgona királynőjeként számon tartott Rhoda Scott amerikai előadóművész és Varnus Xavér, az orgona magyar kiválósága csütörtökön a Papp László Budapest Sportarénában.

A klasszikus daraboktól a modern feldolgozásokig terjedő koncertműsor címe: Orgonák csatája - Revans. Amíg a múlt esztendő programja inkább Johann Sebastian Bach és a filmzenék köré összpontosult, az idei Mozart, Gershwin és a szabad improvizáció jegyében fog lezajlani: Varnus Xavér és a Talamba Ütőegyüttes előadásában elhangzik a Kék rapszódia, a Kis éji zene és a Török-induló, és a két orgonista mellett improvizál Rhoda Scott szintén amerikai születésű partnere, a dzsesszzongorista-énekes La Velle is - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
Rhoda Scottra, egy New Jersey-i metodista lelkész legidősebb lányára már fiatalon nagy hatást gyakorolt az afroamerikai keresztény közeg, valamint a gospelek atmoszférája, amely zenei stílusának kialakulásában meghatározó szerepet játszott. Repertoárjában a blues elemek, a klasszikus dzsessz-sztenderdek és gospelek is megtalálhatók. Bár már több mint harminc éve Franciaországban él, francia templomokban is rendszeresen ad gospel-koncerteket, sőt workshopokat is tart.
A világhírű művész a hatvanas évektől kezdve nagyon sokszor koncertezett már Magyarországon. Mint többször is nyilatkozta, tanulmányozta a Kodály-módszert, és nagy csodálója Bartók Bélának, valamint Pege Aladárnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.