Hírek
2020. Június 29. 12:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rágyújtotta a házat volt élettársára egy tiszakécskei nő, vádat emeltek ellene
Minősített emberölés kísérlete miatt emelt vádat a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség egy nő ellen, aki rágyújtotta a házat volt élettársára és annak új párjára Tiszakécskén - közölte a vádhatóság hétfőn az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a nő egy ideig külföldön dolgozott, tavaly nyáron tért vissza Magyarországra. Élettársa addigra már új kapcsolatban élt közös tulajdonú házukban. A viszonyuk ennek ellenére nem romlott meg, ezért ősztől a férfi és új élettársa ideiglenesen befogadta a nőt a házba.
A bűncselekmény előtti napokban a vádlott kábító hatású anyagot fogyasztott és zavartan viselkedett. Egyik hajnalban meggyújtotta a kisszobában és a nappaliban lévő függönyöket, valamint a nappaliban lévő bútort, majd magához vette bőröndbe csomagolt személyes tárgyait és elhagyta a házat.
A nő a tiszakécskei rendőrőrsre ment, ahol bejelentette, hogy rágyújtotta a házat volt élettársára és a férfi barátnőjére. Azt mondta: a tüzet azért okozta, hogy elpusztítsa a lakást, mert úgy érezte, ki akarják semmizni, és arra gondolt, ha a gyermekei nem lakhatnak benne, akkor más se éljen ott. Tisztában volt azzal, hogy a sértettek a tűzben kínhalált halhatnak.
A férfi azonban felébredt a tűzre és új párjával kimenekült az égő házból, de mivel azt gondolták, a nő még bent van, visszamentek, hogy kimenekítsék. Miután nem találták, újra kiszaladtak az utcára és egy arra közlekedőt kértek meg, hogy hívja a tűzoltókat.
A tűzoltók eloltották a lángokat, de a ház lakhatatlanná vált. A sértettek nyolc napon belül gyógyuló égési sérüléseket szenvedtek.
A nőt letartóztatták. A főügyészség különös kegyetlenséggel, több emberen, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével vádolja és fegyházbüntetés kiszabását indítványozta, bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
