Hírek
2026. Február 03. 06:00, kedd |
Helyi
Forrás: karcag tv
PROSTITÚCIÓRA KÉNYSZERÍTETTE BARÁTNŐJÉT
Egy 38 éves karcagi férfi párkapcsolatot létesített egy 28 éves helyi nővel. Nem sokkal később pedig rábírta párját, hogy végezzen prostitúciós tevékenységet.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség emberkereskedelem és kényszermunka bűntette miatt indítványozta egy karcagi férfi letartóztatását.
Az indítvány szerint a 38 éves karcagi férfi 2025 augusztusában párkapcsolatot létesített egy 28 éves helyi nővel, egy hónappal később pedig rábírta párját, hogy végezzen prostitúciós tevékenységet. Ennek érdekében Mosonmagyaróvárra utaztak és egy lakásban megkezdte a tevékenységet a nő, akit internetes honlapon hirdetett a párja. A 38 éves karcagi férfi a lakás másik helyiségéből vagy egy közeli szálláshelyről felügyelte a munkát és rendszeresen elszámoltatta a nőt.
A karcagi nő két hét alatt 1.000.000 Ft bevételre tett szert, amit a férfi maradéktalanul felélt.
A nő ezután jelezte a párjának, hogy a továbbiakban nem kívánja ezt a tevékenységet végezni, ezért a karcagi férfi megverte. A bántalmazás hatására új helyszínen folytatta a szexuális szolgáltatást a nő, melyből két nap alatt 600.000 Ft bevétele származott, amit átadott a férfinak.
A kitartott férfi a nő, illetve családja bántalmazásával fenyegetve kényszerítette párját az általa elvárt jövedelem megszerzésére.
A megfélemlített nő 2025 novemberében Bécsben dolgozott prostituáltként, amit a Magyarországon tartózkodó férfi telefonon felügyelt és pénzküldő szolgáltatáson keresztül vette át az ebből származó pénzt.
2025. december elején a folyamatos fenyegetések ellenére hazautazott a nő a párjához, azonban a hónap végén ismételt bántalmazásra került sor, ami után a nő a rokonságához menekült.
A főügyészség azért indítványozta a többszörösen büntetett előéletű, külföldi kapcsolatokkal rendelkező férfi letartóztatását, mert a kiszabható büntetés nagyságára is tekintettel fennáll szökésének, elrejtőzésének veszélye, fennáll a bizonyítás megnehezítésének veszélye, valamint – szintén előéletére figyelemmel - a bűnismétlés veszélye is.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája a férfi letartóztatását az ügyészi indítvánnyal egyezően elrendelte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
ARANYÉKSZEREKRE UTAZTAK A CSALÓK
Magukat a NAV munkatársának kiadó ismeretlenek károsítottak meg két szolnoki nőt, és arany ékszereket vittek el az ingatlanból. Az egyik ál-navost, valódi rendőrök fogták el.
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
UDVARBÓL MINTAGAZDASÁG
Egy karcagi udvar, ahol a bolti zöldségek helyett a természet diktálja a menüt. Harmincöt év munka után országos díjat ért az a konyhakert, amely a hőség és a szárazság ellenére is bőséges termést ad a családnak.
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
TERMÉSZETVÉDELEMRE NEVEL AZ ŐZHÍVÓ TÁBOR
Több mint tízéves múltra tekint vissza a Karcagi Nagykun Vadásztársaság által szervezett Őzhívó Tábor, amely a helyi és a régiós utánpótlás-nevelés egyik bázisává vált.
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
TETŐKET BONTVA JUTOTT BE A BETÖRŐ A HÁZAKBA
Megkeserítette a jászkisériek mindennapjait egy helyi tolvaj. A tetőket bontva jutott be a betörő a házakba.
