Hírek
2013. Augusztus 27. 21:13, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Pető intézet: az intézmény anyagi gondokkal küzd, de számíthat a kormány támogatására
![Pető intézet: az intézmény anyagi gondokkal küzd, de számíthat a kormány támogatására](/external/image_cache/4/f/7/4f79a0c78472ea2d600590d5dc350aa8.jpg)
A Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete - mint minden főiskola - hosszú évek óta anyagi gondokkal küzd, de bizton számíthat a kormány támogatására - közölte az intézmény rektora kedden az MTI-vel.
Schaffhauser Franz rektor közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy a mozgássérült gyermekek és felnőttek fejlesztését a Magyar Örökség díjas intézetben végző konduktorok részesülhetnek az életpályamodellből adódó előnyökből, a közoktatási intézmény működését pedig segíti a napokban megkötendő köznevelési szerződés is.
A főiskola vezetése mindent megtesz a pénzügyi nehézségekkel járó problémák megoldásáért, neveltjei, diákjai és munkatársai biztonságért, ezért rendszeresen tárgyal és egyeztet a szakhatóságokkal - tudatta közleményében a Pető intézet rektora.
A nap folyamán az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) azt közölte az MTI-vel, hogy a tárca a tervek szerint hozzávetőlegesen 420 millió forinttal támogatja az elkövetkező egy évben a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézetét. A tájékoztatás szerint a Pető intézet augusztusban új köznevelési szerződés megkötését kezdeményezte a minisztériumnál, jelezve, hogy a kiegészítő támogatás nélkül az intézmény működése ellehetetlenülne.
A közleményben azt írták, tekintettel az intézmény fontos szerepére Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár és munkatársai szombaton egyeztettek a tárca és a Pető intézet között köthető új köznevelési szerződés részleteiről az intézet képviselőivel. Ennek az új köznevelési szerződésnek az alapján a minisztérium tanulónkénti 230 ezer forinttal, a jelenlegi létszámadatok alapján 100,5-110 millió forinttal tervezi támogatni az intézményt a következő egy évben.
Emellett a minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkársága is támogatja a Pető intézetet 317,6 millió forinttal - tették hozzá.
Kitértek arra is: azt a folyamatot, hogy az intézet az ingatlanjaival milyen módon kíván bevételhez jutni, nem az Emmi hatásköre megítélni, hangsúlyozva, a minisztérium cáfolja, hogy háttérintézménye, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) költözne a Pető intézet egyik ingatlanjába.
Az Index kedden publikált információi szerint nyár végére csőd közeli helyzetbe került a mozgássérült gyerekek speciális oktatását végző, világhírű Nemzetközi Pető Intézet. A bevételek a korábban jellemző évi 2,2 milliárdos szintről 1,5 milliárd forintra apadtak, ennek következtében az intézmény a megszokott működési keretek között havonta "20 milliós mínuszt termel".
Az intézethez tartozó három nagy értékű budai ingatlan - a Villányi úti épület, a Kútvölgyi úti központ és a központ szomszédságában lévő beépítetlen telek - nemrég a fenntartóhoz, az állami tulajdonban lévő Nemzetközi Pető András Közhasznú Nonprofit Kft.-hez került, az épületek jogi helyzete azonban rendezetlen - írta a hírportál.
A nap folyamán Szabó Tímea független országgyűlési képviselő az Együtt-PM választási szövetség nevében az MTI-nek azt mondta: információik szerint a Pető Intézet Kútvölgyi úti épületébe a GYEMSZI költözne, a Villányi úti épületet pedig akár el is adhatnák.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 12. 07:40, szerda | Belföld
Meteorológia: ónos eső várható szerdán
Ónos eső veszélye miatt szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
2025. Február 12. 07:38, szerda | Belföld
A német AfD elnökével tárgyal Orbán Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Alice Weidellel, az Alternatív Németországért Párt (AfD) elnökével tárgyal szerdán Budapesten - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Sajtóiroda.
2025. Február 11. 09:24, kedd | Belföld
Nagy Márton: jöhetnek újra az árstopok?
Jöhetnek újra az árstopok? – tette fel a kérdést a nemzetgazdasági miniszter hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Február 11. 09:22, kedd | Belföld
Orbán Viktor: óriási botrány van Amerikában
Óriási botrány van Amerikában. Az amerikai elnök úgy döntött, hogy nyilvánosságra hozza, a különböző amerikai kormányzati szervek kiknek és mennyi pénzt juttattak az elmúlt években - közölte a miniszterelnök hétfőn.