Hírek
2022. Június 30. 05:02, csütörtök | Helyi
PET KUPA

Rekordszámú, tizennégy petpalackokon lebegő hajóval és kenukkal startoltak el Tiszafüreden a csapatok a III. Tisza-tavi PET Kupa hulladékgyűjtő versenyen.
A csapatok az általuk épített hajókkal három napon át gyűjtik a hulladékot a Tisza-tóról és az ártéri erdőkből.A Tisza-tavi PET Kupát először 2019-ben rendezték meg. A Covid-19 világjárvány miatt 2020-ban elmaradt, de idén ismét megrendezésre kerül, immár harmadik alkalommal.
A Tisza-tavi verseny 4 napos, első nap a hajóépítés szakasza, a többi a gyűjtés napja, amikor csapatok a hulladéktól mentesítik a Tiszát, közben PETák gyűjtés és szelektálás zajlik. Tiszafüredtől Tiszanána-Dinnyéshátig tisztul meg a vadvilág a saját készítésű tutajokkal a több mint 200 petkalóz által.
- A kormány célja a Kárpát-medence környezetének megóvása, ebben a Tisza-tó megtisztításának kiemelt szerepe van - mondta a megnyitón Keszthelyi Nikoletta, a Technológiai és Ipari Minisztérium környezetvédelemért felelős helyettes államtitkára.
- A kormányzati tevékenység mellett fontos a lakosság, a fogyasztók elhivatottsága, felelősségvállalása is a környezet megóvása érdekében, erre jó példa a Pet Kupa, mely civil kezdeményezés, amelyet a Technológiai és Ipari Minisztérium idén harminc millió forinttal támogat.
Ujvári Imre, Tiszafüred polgármestere arról szólt, hogy minden évben felveszik a versenyt a Tisza-tó megtisztításáért, mert a hulladék újratermelődik.
Lovas Attila, a Közép-Tiszai-Vízügyi Igazgatóság igazgatója szerint az, hogy az eseményen sok fiatal induló is van, biztató a jövőre nézve, hiszen fiatal korban kell a környezeti nevelést, a természet megóvását elkezdeni.
Tamás Zsolt, a PET Kupa versenyigazgatója megköszönte az önkéntesek munkáját, Molnár Attila Dávid, a PET Kupa társalapítója pedig arról beszélt, hogy az idei verseny nemzetközi is, hiszen az "5 ország 1 folyó" Pedagógus csapatba a Tisza menti öt országból érkezett környezetvédelmi pedagógusok versenyeznek.
Epres Attila színművész tanítványaival érkezett a megmérettetésre és szállt vízre az általuk épített hajóval és bízott benne, hogy sok hulladékot sikerül összegyűjteniük az eredményhirdetésig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AUGUSZTUS 10-IG LÁTOGATHATÓ A KIÁLLÍTÁS
Festmények, fotók, grafikák is láthatók azon a népszerű kiállításon, amely a Berekfürdői Nemzetközi Nagykun Művésztelep 30 évét mutatja be a Rónai malomban. A tárlatot 2025. augusztus 10- ig lehet megtekinteni.
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AZ ITTAS ÉS BÓDULT SOFŐRÖKRE VADÁSZTAK
A ROADPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján, a rendőrség egy héten keresztül országos közúti ellenőrzést tartott Magyarország teljes területén.
2025. Július 30. 00:00, szerda | Helyi
IVÓCIMBORÁJÁT IS MEGLOPTA
Nem volt elég az együtt italozás, kábítószerre kellett az ivócimbora pénze. A Jászberényi Járási Ügyészség kifosztás bűntette miatt indítványozta egy 25 éves jászberényi férfi letartóztatását.
2025. Július 29. 08:00, kedd | Helyi
ELLENŐRZÉS SZÁRAZFÖLDÖN ÉS VÍZEN
Földön és vízen ellenőriztek a rendőrök és a társszervek munkatársai a Tisza-tó térségében.