Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2024. Február 04. 05:02, vasárnap | Helyi

ÓVATOSAN VEZESSENEK A JEGES ÚTON

ÓVATOSAN VEZESSENEK A JEGES ÚTON

Következő híranyagunkban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat, hogy hogyan vezessünk a csúszós úton.

Ónos eső. Hó, igazi téli időjárás. Ezek, amiktől az elmúlt teleken elszoktunk. Pedig nagyon fontos, hogy a jeges úton nem vezethetjük úgy az autónkat, mint száraz időben. Könnyen az út melletti árokban találhatjuk magunkat.

Csúszott az út az ónos eső miatt, ezért lesodródott az útról, majd oldalára borult egy személygépkocsi a 32-es főúton, Zagyvarékasnál. A szolnoki hivatásos és a zagyvarékasi önkéntes tűzoltók áramtalanították a járművet, majd sofőrjét segítették behelyezni a mentőautóba.

Szerencsére itt nem történt tragédia.

Kis odafigyeléssel elkerülhetőek a balesetek a jeges úton, ha már muszáj autóba ülni.

Téli gumi nélkül ne induljunk útnak.

A szokásosnál jóval lassabban menjenek.

Kerüljék a kis forgalmú utakat, hiszen azokat ritkábban takarítják, valamint a nappali olvadás és az esti fagy váltakozása könnyebben csúszóssá teheti őket, mint a nagyobb forgalmúakat.

Csúszós úton indulás előtt célszerű kikapcsolni a tempomatot, az EPS-et – egyiket se a jeges úton haladásra találták ki. Aki máskor használja a sávtartó automatát, most kapcsolja ki.

Vezetés közben folyamatosan, de lazán fogják a kormányt. Csúszós úton kerülni kell minden hirtelen intenzív mozdulatot, ami az autó mozgását befolyásolhatja – a hirtelen gyorsítást, az intenzív fékezést és kormánymozdulatokat. Így csökkenthető annak a valószínűsége, hogy az autó kerekei elvesztik a tapadásukat és emiatt irányíthatatlanná válik a jármű.

Tartson a szokásosnál nagyobb követési távolságot.

Ha mégis megcsúszik az autó, három dolgot biztosan nem szabad csinálni:
-Hirtelen fékezni (attól a csúszó autó nem fog megállni, legfeljebb álló kerekekkel csúszik tovább és még kisebb lesz az esély az irányítás visszaszerzésére felette)
-Hirtelen gázt adni (attól csak felpörögnek a kerekek és elkezdik olvasztani, sikosítani maguk alatt a havat vagy a jeget, az így keletkező vízréteg filmként körbeveszi a kereket, amit attól kezdve sok mindent csinál majd, de tapadni akkor sem fog)
-Hirtelen kormánymozdulatokat tenni (annak ugyanis közel azonos hatása lehet, mint az előző két műveletnek)! Tartsuk a kormányt folyamatosan abba az irányba, amerre haladni kívánunk, és óvatos fék, illetve gázpedál-használattal igyekezzünk elérni, hogy a kerék újra tapadjon.

Vezessenek óvatosan, mindenkit hazavárnak!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

MOZGALMAS ÉV ELÉ NÉZ AZ AKÁCLIGET GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐ

Országos Nyugdíjas Művészeti Találkozó, Strandok Éjszakája, Motoros találkozó és rendszeres éjszakai fürdőzések is szerepelnek a programkínálatban. Mozgalmas év elé néz a karcagi Akácliget Gyógy- és Strandfürdő.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

A LEGSZEBB HAVAS FOTÓK KÉSZÍTŐIT DÍJAZTA AZ ÖNKORMÁNYZAT

A fotósok számára a januári nagy havazás maga volt a megvalósult álom, hiszen olyan pillanatokat örökíthettek meg, amely nem mindig adatik meg.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

ÖRÖMTELI PILLANATOK- TAGGYŰLÉST TARTOTT A NAPSUGÁR NYUGDÍJAS KLUB

A közösség ereje és az aktív időskor lehet a hosszú élet titka? Karcagon legalábbis ebben hisznek.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

ELLOPTA AZ AUTÓT-MOST LETARTÓZTATTÁK

Bepattant a járó motorral hagyott autóba, majd el is sodorta a jármű tulajdonosát az a heves vármegyei férfi, akit a Szolnoki Járásbíróság most letartóztatott.