Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2017. Június 08. 14:50, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Orrszarvú végzett egy magyar vadvédelmi szakemberrel Ruandában

Orrszarvú végzett egy magyar vadvédelmi szakemberrel Ruandában

Életét vesztette egy magyar vadvédelmi ökológus Ruandában. Gyöngyi Krisztiánnal egy keskenyszájú orrszarvú végzett az Akagera Nemzeti Park csütörtöki tájékoztatása szerint.

A 43 éves szakember tragikus baleset áldozata lett - tették hozzá, bár részleteket egyelőre nem közöltek. A magyar ökológus az afrikai országba visszatelepített rinocéroszok beszoktatásán és a helyi vadőrök kiképzésén dolgozott.

Az Akagera 18 keskenyszájú orrszarvúját Dél-Afrikából telepítették májusban Ruandába, ahol az elmúlt évtizedben az orvvadászat következtében kihaltak.

Az 1970-es években több mint ötven élt még közülük a mintegy 1200 négyzetkilométeres parkban.

A visszatelepítésben kulcsszerepet töltött be a magyar szakember - fogalmazott a park vezetője, Peter Fearnhead, aki óriási veszteségnek nevezte Gyöngyi Krisztián halálát mindenki, de különösen az orrszarvú-megőrzési program számára.

Az ökológus Ruanda előtt éveken át Malawiban dolgozott vadvédelmi szakemberként.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.