Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2022. Július 07. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Óriási gerendák öklelték fel a szembejövő autóst Solymáron

Óriási gerendák öklelték fel a szembejövő autóst Solymáron

Óriási szerencséje volt annak a sofőrnek, akinek autójára deszkák és gerendák zúdultak Solymáron. A rakomány túl hosszú és túl súlyos is volt.

Könnyű sérüléssel megúszta a balesetet a vétlen sofőr kedden délelőtt, amikor a Solymáron a Kert utcában szabályosan közlekedve egy keresztutcából kanyarodó kisteherautós felboruló utánfutójának rakománya betemette. Kiszakadt a szélvédő, a gerendák betódultak az utastérbe – közölte a rendőrség.

A vontatmányon 3,5-4,5 méter hosszúságú faárut szállítottak, első ránézésre is túlpakolták. A mérlegelés alátámasztotta a sejtést, 140 kilogrammal nyomott többet a megengedettnél. A sofőrt 350 ezer forintos közigazgatási bírsággal sújtották.

A baleset körülményeit a Budaörsi Rendőrkapitányság vizsgálja.

Címkék: baleset, gerenda, solymár

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik