Hírek
2025. Október 31. 08:04, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
A miniszterelnök a bejegyzése alatt látható videóban elmondta, az előző napi kormányülésen hosszú vita volt erről a kérdésről, de eldöntötték, hogy lesz 14. havi nyugdíj, annak a bevezetési rendjén dolgozik most a kormány.
Döntöttek továbbá a szociális és a kulturális ágazat 15 százalékos béremeléséről, a nevelőszülőknek járó juttatás megduplázásáról, az állami gondozásban élő gyermekek helyzetének javításáról szóló akciótervről, valamint az árrésstop meghosszabbításáról és kiterjesztéséről 14 további élelmiszerre - ismertette Orbán Viktor a videóban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
