Hírek
2023. Április 27. 05:01, csütörtök | Helyi
ÖLTÖZZ ZÖLDBE! FLASHMOB
Az „Öltözz Zöldbe!” flashmob rendezvényre várta a Múzeumparkba a város óvodásait és iskolásait a Madarász Imre Egyesített Óvoda SZIM Óvodája, mint Zöld Bázisóvoda.
A szervező,Szabóné Szentesi Mária tagóvoda vezető kérése az volt, hogy az érdeklődő gyermekek és a kísérő felnőttek viseljenek valamilyen zöld ruhadarabot.
- Ez a mai rendezvény öt évvel ezelőtt indult útjára, hiszen akkor volt a magyarországi Zöld Óvoda hálózatának a 15 éves évfordulója, s akkor hirdették meg az „Öltözz Zöldbe!” flashmobot. Ez annyira megtetszett az óvodásainknak, a kolléganőimnek, hogy minden évben megrendezésre kerül itt, a Múzeumparkban, egy csodálatos környezetben. Valóban próbáltam mindenféle zöld színt magamra ölteni ezen alkalommal, hiszen a meteorológiai tavasz napja van ma, ennek jegyében szoktuk ezt a programot meghirdetni, így köszöntjük a tavaszt - sorolta a szervező.
A flashmobon minden tagóvoda képviseltette magát, valamint a Györffy István Katolikus Általános Iskolások és a Szent Erzsébet Óvodások is elfogadták a meghívást. A rendezvényen részt vett Szepesi Tibor polgármester és Balajtiné Sütő Margit intézményvezető helyettes is.
- Rövid mondókákkal, dalokkal, amit mindenki ismer azokkal szoktuk köszönteni a tavaszt, illetve visszhang versmondással, ahol én vagyok az előmondó, így mindenki egyszerre el tudja mondani azt a rövid köszöntő mondókát, verset, amit erre az alkalomra összeállítottunk.
- A flashmob nem hosszú ideig tart, így a héten még lesznek tavaszvárós programok az óvodákban.
- Ez egy rövid kis mozzanat, ahogy a nevéből is adódik, de a hét tele lesz Zöld Jeles napokkal, hiszen nagyon szép eseményre mennek óvodásaink, a Szolnoki Filharmonikusoknak lesz előadása, szerda pedig a víz világnapja, úgyhogy ezt a zöld óvodások mind meg fogják ünnepelni - hangsúlyozta Szabóné Szentesi Mária.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 17:41, kedd | Helyi
Téli fénycsodák öt városban
Öt város, ahol télen is életre kelnek az ikonikus helyszínek
2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi
KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT
Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.
2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi
ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ
Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.
2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi
MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON
A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.
