Hírek
2012. Június 04. 07:04, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
OKSZ: maradhat a vasárnapi munkavégzés lehetősége a kereskedelemben
Egyértelművé teszi a vasárnapi munkavégzés lehetőségét a kereskedelemben az új Munka törvénykönyve július 1-jei hatályba lépéséhez kapcsolódóan a parlamenthez pénteken benyújtott módosító javaslat az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közlése szerint.
Az OKSZ vasárnap az MTI-vel azt közölte, az indítvány alapján a kereskedelemben vasárnap a kereskedelmi törvény hatálya alá tartozó, kereskedelmi tevékenységet folytató, a kereskedelmet kiszolgáló szolgáltató, valamint kereskedelmi jellegű turisztikai szolgáltatási tevékenységet folytató munkáltatónál foglalkoztatott munkavállaló osztható be rendes munkaidőben.
Nem változnak a vasárnapi munkavégzés feltételei, vagyis a munkavállalót hetenként két pihenőnap illeti meg, továbbá havonta legalább egy pihenőnapot vasárnapra kell beosztani. A vasárnapi rendes munkaidőben végzett munka után 50 százalék bérpótlék jár.
Nem változik az a szabályozás sem, hogy munkaszüneti napokon zárva lesznek az üzletek.
Az OKSZ álláspontja szerint a módosítás egyértelművé teszi a vasárnapi munkavégzés, illetve a kereskedelmi értékesítőhelyek nyitva tartásának lehetőségét. A július 1-jén hatályba lépő új szabályozás egyszerűbb, áttekinthetőbb lesz a jelenleginél - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 05. 07:45, szerda | Belföld
Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program
A Napenergia Plusz Programban nyertes családok száma mára meghaladta a 21 ezret és felüknek már utaltak is a támogatásból - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden a Facebook oldalán.
2025. Február 05. 07:44, szerda | Belföld
Tűz volt a Puskás Arénában
Tűz ütött ki a Puskás Arénában, a hatodik emeleten két légtechnikai berendezés égett - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivő-helyettese kedden este az MTI-t.
2025. Február 05. 07:41, szerda | Belföld
Orbán Viktor: kibővül az otthonfelújítási program úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék
Van egy vidéki otthonfelújítási program családosoknak, ötezernél kisebb településeken. Ezt ki fogjuk bővíteni, úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék -
2025. Február 04. 07:45, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Donald Trump teremtheti meg az új geopolitikai egyensúlyt
Trump visszatérését a politikába a kormányfő előnyösnek nevezte Magyarország számára, mivel enyhült a korábbi brüsszeli és washingtoni nyomás.