Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2022. December 24. 05:00, szombat | Helyi

ÖKOMENIKUS SEGÉLYSZERVEZET ADOMÁNYA

ÖKOMENIKUS SEGÉLYSZERVEZET ADOMÁNYA

Szolnoki rászoruló gyerekeknek adták át az Ökumenikus Segélyszervezet és a FOXPOST közös mesekönyvgyűjtésének első adományait.

Október közepén hirdette meg közös országos mesekönyvgyűjtő akcióját az Ökumenikus Segélyszervezet és a FOXPOST. Az akcióhoz könnyen lehetett csatlakozni, mivel a kiválasztott könyveket a FOXPOST országosan elérhető, több mint 700 csomagautomatájának egyikébe kellett csak elhelyezni. A minden várakozást felülmúló kezdeményezés során 67 raklapnyi könyv érkezett, amit önkéntesek válogattak szét korosztályok, illetve típus szerint. Az adományokat az Ökumenikus Segélyszervezet országos intézményhálózatában, illetve a szervezet látókörében élő gyerekek, továbbá partnerintézmények számára juttatják el.
Az első könyvadományokat az Ökumenikus Segélyszervezet Szolnokon található családok átmeneti otthonában élő családok gyermekei vehették át. Szolnokon összesen mintegy 300, a Segélyszervezet és partnerszervezetei látókörében élő gyermek részesül az adományból.

A meseolvasással, énekléssel színesített ajándékátadás alkalmával Sándorné Pólik Róza, az Ökumenikus Segélyszervezet szolnoki átmeneti otthonának vezetője elmondta, hogy az ünnepi időszakban érkező adományok nagymértkében segítik a gondjaikra bízott gyermekes családokat. Különösen is fontos, hogy a FOXPOST-tal közös országos segélyakció során minőségi adományok érkeztek, melyeknek köszönhetően azok a szülők, akik amúgy nem jutottak volna hozzá ilyen könyvekhez, az esti meseolvasások alkalmával értékes időt tudnak eltölteni gyermekikkel.

A segélyakció kapcsolódik az Ökumenikus Segélyszervezet Adventi Adománygyűjtéséhez. A szervezet intézményei nélkülöző és krízishelyzetbe került családok ezreit segítik az év 365 napján, ételt, otthont, esélyt adva a rászorulóknak. A többszörösére megnövekedett energiaárak, az égbe szökő élelmiszerárak ennek a segítségnyújtásnak a folytatását is veszélyeztetik, éppen akkor, mikor sok családnak nagyobb szüksége van rá, mint valaha.

Az Adventi Adománygyűjtés célja nem egy egyszeri ajándékozás csupán, azért gyűjt a Segélyszervezet, hogy kitörési pontokat tudjon kínálni a szegénységből és esélyt adjon a rászoruló családoknak a felzárkózásra, a gyermekeknek pedig segítsen a szegénység okozta hátrányaik leküzdésében a legnehezebb körülmények között is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 05:00, csütörtök | Helyi

ÜNNEPI ÖNKORMÁNYZATI ÜLÉS A VÁROSHÁZÁN

Augusztus 20-a az Államalapítás és Szent István király ünnepe.

2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi

KISS ZSIGMOND KÉPE LETT A HÓNAP FOTÓJA

Kiss Zsigmond: Délután a görög templomnál című fotója lett az önkormányzat városi amatőr fotópályázatának júliusi nyertes pályaműve, a hónap legjobb alkotása.

2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi

TÁBOROK A KOVÁTS MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Volt, van, lesz. A következő tanévben is élne a Határtalanul program nyújtotta lehetőségekkel a Kováts Mihály Általános Iskola.

2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi

FEJLESZTÉSEK A LIGET ÚTI SPORTCENTRUMBAN

Más kávéház. Azzal, hogy tizennyolc év után visszatért az NB II-be a Karcagi SC, számos kötelezettség is jár.