Hírek
2012. Július 11. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nyugdíjemelést tervez a kormány az infláció miatt
![Nyugdíjemelést tervez a kormány az infláció miatt](/external/image_cache/f/f/5/ff54598f4e4e5d81b5720a57d8ac31b3.jpg)
Idén is tervez évközi nyugdíjemelést a kormány. Az előterjesztés szeptemberben kerülhet a kormány elé, és novemberben már ki is fizethetik. Az évközi nyugdíjemelésre a tervezetnél magasabb infláció miatt kerül sor – tudta meg a Napi Gazdaság.
Várhatóan 1-1,3 százalékpontos kiegészítő nyugdíjemelésre kerülhet sor, ami így is negyede a 4,2 százalékos éveleji emelésnek. A jelenleg érvényes szabályok szerint januári nyugdíjemelés nem lehet nagyobb, mint az arra az évre a kormány által a költségvetési törvényben tervezett infláció. Az idei költségvetést 4,2 százalékos inflációval számolt, ám a kormány előrejelzése borúsabb, 5,2 százalékos pénzromlást jósol. Így is alulbecsülték ugyanakkor a Reuters elemzőinek számítását, akik 5,5 százalékos átlagos inflációt várnak 2012-re. A jegybank erre az évre 5,3 százalékos inflációval kalkulál – olvasható a lapban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 13. 07:09, csütörtök | Belföld
Ma is készülni kell ónos esőre
Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
2025. Február 13. 07:06, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha mindaz, amit az AfD képvisel, megvalósulna, jót tenne Magyarországnak
A miniszterelnök az Alice Weidellel, a párt társelnökével közösen tartott szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten mondta mindezt.
2025. Február 12. 07:40, szerda | Belföld
Meteorológia: ónos eső várható szerdán
Ónos eső veszélye miatt szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
2025. Február 12. 07:38, szerda | Belföld
A német AfD elnökével tárgyal Orbán Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Alice Weidellel, az Alternatív Németországért Párt (AfD) elnökével tárgyal szerdán Budapesten - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Sajtóiroda.