Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2022. Január 24. 11:01, hétfő | Helyi
Forrás: mti/fotó: MTI/Mihádák Zoltán

Nyomozást indított a rendőrség a metróbaleset ügyében

Nyomozást indított a rendőrség a metróbaleset ügyében

Vasúti közlekedés gondatlan veszélyeztetésének gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen a rendőrség a Kőbánya-Kispest állomásnál szombatra virradóra történt metróbaleset ügyében.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) vasárnap az MTI-vel azt közölte: január 22-én 0 óra 10 perckor a Kőbánya-Kispest metróvégállomás utasoktól elzárt területén egy metrószerelvény nekiütközött egy másik szerelvénynek, ezért mindkét jármű kisiklott. A baleset során az egyik szerelvény nekiütközött egy harmadik, álló metrószerelvénynek.

A járművek utasokat nem szállítottak, a balesetben senki sem sérült meg - tették hozzá.

A rendőrség az eset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálja. Gyanúsítotti kihallgatás nem történt - írta a BRFK.

A BKV szombaton az MTI-vel azt közölte: a 3-as vonal Kőbánya-Kispest "kihúzó" szakaszán, utasok által nem használt területen két metrószerelvény ütközött, egy harmadik szerelvény pedig benn ragadt az említett területen.

A közlekedésbiztonsági szervezet és a BKV is vizsgálja az eset körülményeit. A keletkezett anyagi kár felmérése folyamatban van - írta a BKV.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vasárnap azt írta: a metróbaleset helyreállítási munkálatai miatt előre láthatóan a jövő héten hétköznaponként is pótlóbusz jár a 3-as metró vonalán a Határ út és Kőbánya-Kispest között. A vonal déli szakaszán a metrószerelvények csak a Nagyvárad tér és a Határ út állomás között közlekednek - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 06:00, csütörtök | Helyi

IDŐS NŐ VÁLLÁRÓL TÉPTE LE A TÁSKÁT

Idős nő válláról tépte le a táskát egy jászkiséri lakos. A rendőrök elfogták, őrizetbe vették, és bíróság elé állították.

2025. Október 02. 06:00, csütörtök | Helyi

A MOZGÁSÉ VOLT A FŐSZEREP

A mozgásé volt a főszerep a Madarász Imre Egyesített Óvoda Takács Péter utcai tagóvodájában megrendezett Kelj fel Jancsi elnevezésű programon.

2025. Október 02. 06:00, csütörtök | Helyi

SZAKMÁK VILÁGA PÁLYAVÁLASZTÁSI NAP

Inspirációk és lehetőségek – ezzel a mottóval nyílt meg Karcagon a pályaválasztási kiállítás-sorozat első állomása.

2025. Október 02. 06:00, csütörtök | Helyi

KÉSZÜL A TÉLI ELŐADÁS-SOROZATRA A BENGECSEG ALAPÍTVÁNY

Programsorozat. Már a télre is készül a Bengecseg Alapítvány, amely idén is számos programmal várja és várta eddig is azokat a karcagiakat, akik érdeklődnek a ma már letűnt egykori kultúra, az azt körülvevő világ iránt.