Hírek
2023. Október 30. 05:01, hétfő | Helyi
NYOLC PÁLYÁN VETÉLKEDTEK AZ OVISOK

A városháza parkjában került megrendezésre a Madarász Imre Egyesített Óvoda szervezésében, a város óvodásai számára az Európai Mobilitási Hét keretén belül, az „Ügyeskedj a kerékpároddal!” elnevezésű játékos vetélkedő.
A program kezdetén Szepesi Tibor polgármester köszöntötte a megjelenteket.
-Évek óta a környezetvédelem jegyében kerül megszervezésre ez a program, amely egyben egy szórakoztató vetélkedő is. Az esemény jellegzetessége, hogy a szülők és a gyermekek együtt vesznek részt ezen a rendezvényen. Időben el kell kezdeni azt a fajta nevelést, amely szükséges ahhoz, hogy megvédjük a bolygónkat. Bárki, bármit tud hozzátenni ahhoz a globális világ megváltozásához,-itt elsősorban a környezetünket és az éghajlatunkat befolyásoló tényezőkre gondolok-az mind hozzájárul ahhoz, hogy a következő nemzedékeknek is legyen esélye egy szép, tiszta, egészséges bolygón élni. Ehhez elengedhetetlenül szükséges az, hogy visszafogjuk azokat a kártékony tevékenységeket,-többek között például a gépjármű használatot is- amely ennek az ellenkezőjét, vagyis a negatív hatásokat okozza. Időben el kell kezdeni ezt a fajta szemléletformálást, amely nagyon fontos a felnövekvő generáció szempontjából. Nagyon fontos, hogy már gyermekkorban elsajátítsák az óvodások a helyes és a biztonságos közlekedés alapjait. Erre a városunkban felújított és újonnan megépített kerékpárút-hálózat is lehetőséget ad, hiszen ebből a szempontból is lényeges a környezettudatosabb hozzáállás-mondta el a városvezető.
-2010 óta már hagyomány intézményünkben, hogy az autómentes nap keretein belül igyekszünk tenni azért, hogy az óvodás gyermekekkel, a szüleikkel a levegő tisztaságára közösen vigyázzunk. Ezáltal is felhívjuk a figyelmet arra, hogy a kerékpárral való közlekedésnek milyen jótékony hatásai vannak az egészségünkre amellett, hogy az óvodás korú gyermekeknél ez különböző képességeket, készségeket is fejleszt. Az ügyességi feladatokat a résztvevők, kiscsoportos formában, a szülők részvételével, nyolc különböző pályán hajtották végre-fogalmazta meg Balajtiné Sütő Margit megbízott intézményvezető.
Ahogyan az intézményvezető rámutatott, nagyon fontos, hogy már kis korban is ismerjék a gyerekek a gyalogos közlekedés szabályait, a kijelölt gyalogos átkelőhely, a járda biztonságos és rendeltetésszerű használatát.
A délután folyamán az ovisok akadálypályákon mentek végig, szlalomoztak, megismerkedtek egyes közlekedési táblák jelentésével. Ez azért is lényeges, mert mindez nemcsak játék a gyermekek számára, hanem segíti őket a mozgásfejlődésben, valamint a figyelmük fejlesztésében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.
2025. Április 19. 12:55, szombat | Helyi
Őrizetben
A Szolnoki Rendőrkapitányság munkatársai egy helyi férfit fogtak el április 15-én kora délután Újszászon, és 261 gramm szintetikus anyagot foglaltak le tőle, de a ruházatából is előkerült zöld növényi őrlemény.
2025. Április 19. 10:06, szombat | Helyi
AKTUÁLISABB MINT VALAHA CÍMŰ TALÁLKOZÓ
AKTUÁLISABB MINT VALAHA CÍMŰ TALÁLKOZÓ
2025. Április 18. 06:00, péntek | Helyi
OKOSTESI
Már az óvodai testnevelést is lehet okosan végezni, azaz internetes alkalmazást segítségül hívni.