Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2021. Január 30. 08:30, szombat | Helyi

Nyakon szúrták a férfit

Nyakon szúrták a férfit

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség indítványt tett egy 57 éves jászapáti nő bűnügyi felügyeletének elrendelésére, emberölés bűntettének kísérlete miatt. Megrázó tudósítás következik.

Az ügyészség indítványa szerint a nő 2021. január 16-án hajnali 1 órakor jászapáti családi házukban összeveszett az épp hazaérkező, munkanélküli, hosszabb ideje bódító hatású szereket használó fiával, aki a lakásban pénzzé tehető vagyontárgyak után kutatott. A nő megtiltotta fiának, hogy bármit elvigyen a lakásból. Emiatt összevesztek, vitájuk rövid ideig tartó dulakodássá fajult. Ezt követően a sértett férfi leült az ebédlőben egy székre. Ekkor az édesanyja, aki folyamatosan azzal fenyegetőzött, hogy megöli a sértettet, kiment a konyhába, és magához vett egy 14 cm pengehosszúságú háztartási kést. A nő a késsel a kezében tért vissza az ebédlőbe, és a neki háttal ülő fiát háromszor nyakon szúrta vele. A sértett férfi ellökte magától az anyját és kimenekült a házból. Ezután a nő maga jelentette be a 112-es segélyhívón, hogy megszúrta a fiát.


A sértettnek az elszenvedett bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérülései keletkeztek.
Az ügyészség azért indítványozta a gyanúsított bűnügyi felügyeletét, mert fennáll a veszélye annak, hogy a kényszerintézkedés nélkül a megkísérelt bűncselekményt véghez vinné.
A nyomozási bíró az ügyészi indítvánnyal egyezően, elrendelte a gyanúsított bűnügyi felügyeletét. A végzés nem végleges, a védő fellebbezése folytán a Szolnoki Törvényszék, mint másodfokú bíróság fog döntést hozni a kényszerintézkedés tárgyában.

Címkék: bűncselekmény, kés, szúr

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi

AUGUSZTUS 10-IG LÁTOGATHATÓ A KIÁLLÍTÁS

Festmények, fotók, grafikák is láthatók azon a népszerű kiállításon, amely a Berekfürdői Nemzetközi Nagykun Művésztelep 30 évét mutatja be a Rónai malomban. A tárlatot 2025. augusztus 10- ig lehet megtekinteni.

2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi

AZ ITTAS ÉS BÓDULT SOFŐRÖKRE VADÁSZTAK

A ROADPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján, a rendőrség egy héten keresztül országos közúti ellenőrzést tartott Magyarország teljes területén.

2025. Július 30. 00:00, szerda | Helyi

IVÓCIMBORÁJÁT IS MEGLOPTA

Nem volt elég az együtt italozás, kábítószerre kellett az ivócimbora pénze. A Jászberényi Járási Ügyészség kifosztás bűntette miatt indítványozta egy 25 éves jászberényi férfi letartóztatását.

2025. Július 29. 08:00, kedd | Helyi

ELLENŐRZÉS SZÁRAZFÖLDÖN ÉS VÍZEN

Földön és vízen ellenőriztek a rendőrök és a társszervek munkatársai a Tisza-tó térségében.