Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2013. Május 18. 20:06, szombat | Belföld
Forrás: technika.us

Nokia Lumia 925 - új csúcsmobil született

Nokia Lumia 925 - új csúcsmobil született

A Nokia május 14-én, Londonban mutatta be legújabb csúcsmobilját, a Windows Phone 8 alapokon nyugvó Nokia Lumia 925-öt.

A Nokia Lumia 925 két dologban is élen jár a finn cégóriás történetében: ez ugyanis az első olyan Windows Phone 8 alapú okostelefon, mely alumíniumházban lakik, valamint ebben a készülékben debütál a Nokia Smart Camera funkció. Ha kicsit beljebb kukkantunk, felfedezhetünk egy kétmagos, 1.5GHz-es Qualcomm processzort, 1GB RAM-ot, 16GB belső memóriát és egy 2000mAh teljesítményű akkumulátort. A 4.5 colos AMOLED érintőkijelző 1280 x 768 pixel felbontáson üzemel, a védelméről pedig Gorilla 2 Glass gondoskodik. A hátsó, 8.7 megapixeles kamera autófókusszal, optikai képstabilizátorral, dupla LED vakuval, illetve 1080p Full HD videórögzítési képességgel rendelkezik. Társát egy 1.2 megapixeles kamera jelenti az előlapon. Mint ahogy az új csúcsmodellek többsége, a Nokia Lumia 925 is támogatja a vezeték nélküli töltést, vagyis a Wireless Charging-ot.

A Nokia által kiadott sajtóközlemény szerint a Windows Phone 8 alapú Lumia 925 Amerikában a T-Mobile, Euróbában a Vodafone, Kínában pedig a China Mobile és a China Unicom szolgáltatók kínálatában fog bemutatkozni rövidesen. A készülék ára 469 euró, mely kb. 140 ezer forintnak felel meg.

Címkék: nokia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.