Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2019. November 08. 06:25, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nő a nemzetközi kamionforgalom a határátkelőhelyeken

Nő a nemzetközi kamionforgalom a határátkelőhelyeken

Az év végéhez közeledve ismét nő a tehergépjármű-forgalom a határátkelőhelyeken - írta az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön.

Ezt nem a rendőrség útdíjellenőrzésének szigorítása okozza - közölte az ORFK.

A rendőrség törvényi kötelezettségének eleget téve határforgalmi ellenőrzés keretében vizsgálja, hogy az üzembentartók befizették-e a megtett úttal arányos útdíjat - áll a közleményben.

Az ellenőrzés kiterjed minden 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó tehergépkocsira, nyerges vontatóra, illetve az ilyen gépjárműből és az általa vontatott pótkocsiból, félpótkocsiból álló járműszerelvényre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik