Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2011. Július 20. 07:41, szerda | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Nem találnak párra a japánok

Nem találnak párra a japánok

Japán statisztikai adatok szerint az elmúlt évszázadban többszörösére nőtt az egyedül álló fiatal felnőttek aránya.

Keresik, de nem találják

A japán belügyminisztérium megbízásából készült adatfelvétel szerint a 30-34 év közötti fiatal felnőtt férfiak közel fele egyedülálló. Szakértők szerint az elöregedő társadalom és a krónikusan alacsony születésszámok ijesztő következménye, hogy míg az 1950-es években ugyanezen korcsoportnak 8, a 1980-as években 20 százaléka volt agglegény, mára ez az arány elérte a 46,5 százalékot.

A harmincas éveik elején járó fiatal nők családi állapota sem biztatóbb: körükben ma 30 százalék körüli a hajadonok aránya.

Helyi felmérés szerint a japán felnőttek egyedülállóságának bizonyosan nem az az oka, hogy a szingli státuszra vágynának: korábbi kutatás szerint a még nőtlen, férjezetlen felnőttek 90 százaléka igenis szeretne megházasodni. Magányosságuk oka több faktor kombinációjára vezethető vissza: mind a gazdasági bizonytalanság, mind a társadalom demográfiai jellemzői nehezítik pár találási esélyeiket.

Címkék: statisztika

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.