Hírek
2023. Január 18. 05:01, szerda | Helyi
NEM KEDVEZ A JÓ IDŐ A MEZŐGAZDASÁGNAK
Bár január eleje szokott a statisztikák szerint az év leghidegebb időszaka lenni, 2023 tavaszias idővel és melegrekordokkal kezdődött, és komolyabb lehűlés a következő 8-10 napban sem várható.
A túl enyhe idő az évnek ebben az időszakában kifejezetten káros mezőgazdasági szempontból.
A múlt hét időjárása az enyhe időről és a melegrekordokról szólt Magyarországon, a hőmérséklet csúcsértéke délnyugaton több napon is 15 Celsius-fok fölé emelkedett, és többször is megdőltek napi melegrekordok.
Számottevő talajfagy eddig a télen nem volt az országban, csak a fölső néhány centiméteres réteg fagyott meg átmenetileg néhány kevésbé felhős éjszakán.
A 30 napos csapadékösszeg az országban még mindig többletet mutat a sokéves átlaghoz képest, de a 90 napos csapadékösszegben már nagyobb a különbség, az ország középső részén többlet, de főleg északnyugaton és délkeleten jelentős hiány van.
A talajok felső rétege az elmúlt napokban az igen enyhe és szeles délnyugaton sokat veszített a nedvességtartalmából, de a fölső egyméteres réteget tekintve jól áll a talaj téli feltöltődése.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 14:02, hétfő | Helyi
Érzékelőket adományozott a katasztrófavédelem
A katasztrófavédelem elsődleges feladatának tekinti, hogy ráirányítsa a figyelmet a füst- és szén-monoxid-érzékelők használatára.
2026. Március 16. 13:59, hétfő | Helyi
Tíz hektár égett le Fegyverneknél
Cserjés terület és aljnövényzet égett tíz hektáron vasárnap délután Fegyvernek külterületén.
2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi
Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben
Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben
2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi
„A NAGY TALÁLKOZÁS”
„A Nagy találkozás” címmel rendeztek a szervezők evangelizációs alkalmat városunkban. rendezvény mottója pedig ez volt: „Gyere és találkozz Jézus Krisztussal”.

