Hírek
2023. Április 09. 05:00, vasárnap | Helyi
NEM JÁRTAK SIKERREL A JOGSÉRTŐK
Egy jászberényi lakos az ajtaja kémlelőnyílásán át nézte, hogy megpróbálnak bejutni a lakásába a jogsértők.
Két budapesti lakos érkezett gépkocsival Jászberénybe, majd leparkoltak a járművel. Ezt követően 200 métert sétáltak és kapucsengőn becsengettek egy lakóépület 9. számú lakásába. Mivel a csengetésre senki nem válaszolt, a lépcsőházba mentek, ahol ismét kopogtattak a 9. számú lakás ajtaján, de senki nem nyitott ajtót.
A 29 éves nő és a 42 éves férfi különböző zárnyitó szerszámokkal próbáltak bejutni az ingatlanba, de ez nem járt sikerrel, a tulajdonos ugyanis otthon volt és az ajtózárban belül benne volt a kulcs. A sértett az ajtó kémlelőnyílásán látta, hogy az ismeretlenek megkísérlik a bejutást. A kulcs már elfordult volna, azonban a sértett ellentartotta azt. A páros feladta a próbálkozást és amikor távoztak, az ingatlantulajdonos értesítette a rendőrséget.
A kiérkező jászsági rendőrök elfogták egy padon üldögélő jogsértőket, akiket előállítottak a rendőrkapitányságra. A duónál több mint száz eszközt – köztük csavarhúzót, erővágót, zárnyitáshoz szükséges alkatrészeket, kardot, rádiókat fülhallgatóval, sapkát és kesztyűt – találtak a rendőrök. A nyomozók lopás vétség kísérlete miatt gyanúsítottként hallgatták ki a feltételezett elkövetőket.
A nyomozó hatóság a terheltek őrizetbe vétele mellett előterjesztést tett a letartóztatásuk indítványozására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 00:00, péntek | Helyi
SPORTFESZTIVÁLT RENDEZETT A GYÖRFFY ISTVÁN KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA
A Györffy István Katolikus Általános Iskola tanulói ismét Sportfesztiválon vettek részt, melynek során különböző játékos feladatokat kellett teljesíteniük. Az eseményen készült felvételeink következnek.
2025. November 28. 00:00, péntek | Helyi
HONVÉD KADÉT PROGRAM A GIMIBEN
A Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ Gimnázium Tagintézménye a Honvédelmi Minisztérium gondozásában megvalósult Honvéd Kadét Program nyilvántartott, 2025. évben csatlakozott partneriskolája lett.
2025. November 28. 00:00, péntek | Helyi
MEGADTA A BANKI ADATAIT-MAJDNEM MEGKÁROSÍTOTTÁK
Egy szolnoki férfi adta meg banki adatait, miután egy sms értesítést kapott, melyben egy futárszolgálat szállítási cím pontosítására hívta fel a figyelmét. Hogy mi történt ezután, most következik.
2025. November 28. 00:00, péntek | Helyi
25. ÉVFORDULÓT ÜNNEPEL AZ EGYESÜLET
Megalakulásának huszonötödik évfordulóját ünnepli az Országos Polgári Nyugdíjas Egyesület karcagi szervezete. Amely- elsősorban tagjai elhivatottságának köszönhetően- a város egyik legaktívabb civil szervezete.
