Városlista
2025. február 9, vasárnap - Abigél

Hírek

2012. Június 29. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem biztos, hogy meg tudnak állapodni a bankok a kormánnyal

Nem biztos, hogy meg tudnak állapodni a bankok a kormánnyal

A magyar kereskedelmi bankok „intenzív és nagyon nehéz” tárgyalásokat folytatnak a kormánnyal a pénzügyi tranzakciós adó kapcsán, mondta a Bankszövetség alelnöke, Kovács Levente, a Bloomberg hírügynökség szerint.

Kovács Levente úgy véli, van esélye, hogy nem is jutnak megegyezésre. A Parlament az őszi időszakban szavazhat a tranzakciós adóról, Kovács szerint.Mivel a Bankszövetség – a kormánnyal decemberben egyeztetett – 60 milliárd forintos maximum terhet tart elképzelhetőnek, a kormány viszont 355 milliárd forintos terhet róna a bankszektorra, így valóban elég távol vannak az álláspontok. Az Equilor elemzői úgy gondolják azonban, hogy a tervezett 283 milliárd nem fog tudni befolyni a tranzakciós adóról, így még változhatnak a tranzakciós adó kondíciói.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 08. 07:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az egész Soros-hálózatot fel kell számolni

Az egész Soros-hálózatot fel kell számolni, szankciókat kell életbe léptetni azokkal szemben, akik külföldről fogadnak el pénzt a magyar politika befolyásolására -

2025. Február 07. 07:18, péntek | Belföld

Hatsávossá bővül az M1-es autópálya Győrig

Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában.

2025. Február 07. 07:15, péntek | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát

A kormány végre meghátrált, amit már évekkel ezelőtt kellett volna, azt csütörtökön elismerték: mini-Dubaj helyett győzött Budapest érdeke -