Hírek
2011. December 30. 11:20, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem aktiválják felmondóleveleiket a rezidensek?
Nem aktiválják korábban benyújtott felmondóleveleiket januárban a rezidensek - értesült a Népszabadság.
A Magyar Rezidens Szövetség erről tegnap délutáni gyűlésén döntött, miután Szócska Miklós költségvetési forrásokat ígért az egészségügyi dolgozók béremelésére.
A rezidensek konkrét béremelési ajánlatot nem kaptak, de az egészségügyi államtitkár ígérete szerint az egészségügyi termékdíjból származó 15 milliárdos költségvetési bevételt, illetve egyéb forrásokat is az egészségügyi fizetések rendezésére fordítanak majd. A lap forrásai szerint a béremelés nem éri el a nettó 100 ezer forintot orvosonként, valamint az egészségügyi dolgozók közül nem érint mindenkit. Papp Magor, a rezidensszövetség elnöke azt mondta, hogy az államtitkár által felvázolt elképzelés érdemi bérrendezési folyamat megkezdését helyezi kilátásba 2012-re, így megfontolásra és tárgyalásra érdemes. Közben az állami egészségügyi intézetek tiszta lappal indulnak jövőre. A kormány év végéig átutalja számukra azt a 27 milliárd forintot, amiből kifizethetik a még hátra lévő szállítói tartozásokat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
