Hírek
2021. Augusztus 08. 10:19, vasárnap |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság
NEM A BANKTÓL HÍVJÁK!

Ne dőljenek be a hívásoknak! Fogadják meg a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság tanácsait!
Az utóbbi időben többször felhívtuk a figyelmet arra, hogy a csalók telefonon próbálják becserkészni az áldozatukat.
A telefonvonal végén banki alkalmazottként mutatkoznak be és a beszélgetés közben kicsalják a jóhiszemű áldozat bankkártyájának adatait, sőt, a beszélgetés közben a mobiltelefonra érkező jóváhagyó kódot is! Jász-Nagykun-Szolnok megyében legutóbb szolnoki és újszászi lakosok estek áldozatul.
A sértettek arról számoltak be, hogy napközben kaptak egy telefonhívást, amelyben a vonal túlsó végén lévő személy banki alkalmazottként mutatkozott be. A hívó azt állította, hogy a sértett számláján megkezdett utalást lát és egy titkosítást szeretne kezdeményezni, amelyhez szüksége van a bankkártya számára és a hátoldalon lévő biztonsági kódra is.
Ne dőljön be a csalóknak! Kérjük, fogadja meg az alábbi tanácsokat:
Ne adja ki telefonon keresztül a bankkártyája adatait! (bankkártya száma, lejárati idő, CVC kód). A bankok nem kérnek ügyfeleiktől sem telefonon, sem e-mail útján érzékeny banki azonosító adatokat és jelszavakat!
Legyen gyanús, ha azt állítják, hogy megkezdett utalásai vannak, amelyeket előbb jóvá kellene hagyni, csak utána tudják letiltani!
Ne hagyjon jóvá semmilyen tranzakciót, amelyet nem Ön indított!
Ha SMS formájában kap megerősítő kódot, azt véletlenül se adja ki a vonalban lévő ismeretlennek!
Ha úgy tűnik, hogy a bankjától telefonhívást kap, mindenképp ellenőrizze le a telefonszámot! Bontsa a vonalat és inkább hívja vissza Ön a bankját!
Amennyiben hasonló hívást kap, illetve ha efféle hívás során adatait átadta, haladéktalanul jelezze az esetet az érintett pénzintézetnek! Ha kára keletkezett, tegyen bejelentést a 112-es segélyhívón számon, vagy személyesen a rendőrségen!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi
SNICCERREL RABOLT
A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.
2025. Július 31. 09:11, csütörtök | Helyi
SZOLNOKI KÁBÍTÓSZERKERESKEDŐ ÉS TÁRSAI BUKTAK LE
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta három férfi letartóztatását.
2025. Július 31. 09:06, csütörtök | Helyi
ORSZÁGOS POLGÁRŐR NAP ABÁDSZALÓKON
Az Abádszalókon rendezett Országos Polgárőr Napon felszólaló Nagy István agrárminiszter elmondta, hogy „a polgárőrök ott vannak a legkisebb településen is, és a nyugalmat nyújtják az embereknek.
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AZ ITTAS ÉS BÓDULT SOFŐRÖKRE VADÁSZTAK
A ROADPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján, a rendőrség egy héten keresztül országos közúti ellenőrzést tartott Magyarország teljes területén.