Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2016. Március 29. 10:52, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Négy nap alatt kilencvenkét ittas vezetőt állítottak elő a rendőrök

Négy nap alatt kilencvenkét ittas vezetőt állítottak elő a rendőrök

Az elmúlt négy napban 92 embert állítottak elő ittas vezetés miatt a rendőrök - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kedd reggel az internetes oldalán.

A húsvéti ünnepek alatt a rendőrök 131 személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek; három balesetben hárman meghaltak. A rendőrök a 96 óra alatt 948 embert állítottak elő, közülük 92-t ittas vezetés gyanúja miatt.

Idén nem rendeltek el országos ittasságellenőrző akciót a húsvéti időszakra, arra hivatkozva, hogy bíznak az emberek józan belátásában, abban, hogy nem ülnek ittasan a volán mögé. 2014-ben 101, tavaly 75 személyi sérüléses baleset történt a húsvéti hétvégéken. Két éve egy, tavaly két ember vesztette életét ebben az időszakban az utakon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.